Ми маємо знати, чим дихаємо! Спільнокошт

Дніпряни мають право знати, чим дихають

Головна мета проекту — надати суспільству достовірні дані про стан повітря за двома основними показниками — концентрація твердих часток у повітрі та концентрація основних неорганічних забруднюючих газів.

Для цього ми придбаємо спеціальне обладнання та віддамо результати вимірів забруднення у вільний доступ в реальному часі для всіх бажаючих.

Основні забрудники атмосферного повітря міста Дніпра — це ДТЕК Придніпровська ТЕС (від 50% до 70% забруднення повітря міста) та інші промислові підприємства. Стан повітря характеризують фонові концентрації основних забруднюючих речовин: пил, сірчистий ангідрид, окис вуглецю, оксиди азоту. Саме їхній вміст у повітрі ми плануємо постійно вимірювати та надавати ці дані всім бажаючим у вільному доступі та реальному часі.

Для цього нам треба зібрати певну суму коштів, а саме близько 610 000 гривень. І тут нам потрібна ваша допомога.

Це велика сума, тому ми розбили проект на етапи та сходинки. Для реалізації першої з них нам потрібно лише 75 тисяч гривень, за які ми вже зможемо вимірювати шкідливий пил за фракціями, який не міряє жодна станція моніторингу Дніпра.

Загалом проект складатиметься з 3-х етапів, кожен з яких поділений на декілька сходинок. Якщо вдасться зібрати першу суму, то наступною ціллю буде 200 000 гривень, яких вистачить на повну реалізацію першої стадії проекту – це 1 пост моніторингу, що вимірює вміст мілкодисперсного пилу (РМ 10, РМ 2,5) та вміст SO2, NOx, CO, H2S, NH3. Загальна вартість першої стадії – 200 тисяч гривень.

Детальніше ...

Україна — лідер серед найзабрудненіших держав Європи та друга країна в світі за смертністю від хвороб, спровокованих забрудненим повітрям.

Держава, яка досі робить ставки на використання викопного палива, як в енергетиці, так і в промисловості, щоденно отруюючи тим самим своїх громадян.

Дніпро з року в рік входить в трійку лідерів серед найзабрудненіших міст України. Але досі не бажає контролювати промислове забруднення, слухняно очікуючи на дані з постів моніторингу самих же забруднювачів. Експерти з питань екологічного моніторингу неодноразово наочно доказували, що такі дані фальсифікуються підприємствами, через заниження показників, або повне їх викривлення.
Тож будь-яке техногенно навантажене місто повинно мати свою незалежну систему екологічного моніторингу стану довкілля, аби розуміти реальний стан повітря, яким дихають його мешканці.

Якщо дані такого моніторингу будуть повністю відкритими і фіксувати небезпечний рівень забруднення, то містяни хоча б матимуть шанс хоч мінімально убезпечити себе та своїх дітей від загрози — наприклад, обмеживши перебування на відкритому повітрі, або вживатимуть заходи захисту для себе та своїх близьких. Також ці дані можна буде використовувати для спростування різних маніпуляцій та відстоювання своїх прав на чисте довкілля.

В місті Дніпрі досі не працює жодного муніципального посту моніторингу, який би вимірював найнебезпечніший пил із важкими металами (РМ 10, РМ 2.5), дані з якого є загальнодоступними.

Чим менша частка, тим глибше вона потрапляє в наш організм, викликаючи незворотні процеси бронхо-легеневих, серцево-судинних, онкологічних захворювань та постійну гіпоксію.

Група Save Dnipro намагалася зібрати дані забруднень повітря з міського посту на вул. С.Нігояна, але міський Департамент екології нам категорично відмовив у їх наданні. Хоча пост встановлено близько року тому за 2,2 млн. грн. з коштів міського бюджету, тобто з наших з вами коштів.

Тому ми вирішили подати проект з екомоніторингу на міську Програму з бюджету участі та винести його на громадське голосування. Але наш проект безпідставно «завернув» той же самий екологічний департамент. Головним аргументом стало «забруднювачі ж будуть нам передати дані зі своїх постів, навіщо ще свої пости встановлювати?»

Такий саботаж департаменту скоріше за все говорить про те, що реальний стан речей із забрудненням міста в міськраді нікого не цікавить або ще гірше — міська влада свідомо приховує дані на користь забрудників.

Тож містяни не мають іншого виходу, як створювати власний незалежний громадський контроль стану повітря самотужки.

Ми проаналізували пропозиції на ринку обладнання і пропонуємо містянам зібрати кошти на поетапне впровадження першого громадського посту екологічного моніторингу.

Загальна вартість такого проекту складе біля 610 000 гривень.

Проект складатиметься з трьох етапів, кожен з яких має по декілька сходинок. Детальний бюджет та етапи реалізації є тут: http://bit.ly/SaveDnipro_monitoring.

Якщо хочеш боротися за власне право на чисте довкілля, долучайся до збору коштів.


Підтримати за допомогою банківської карти

Якщо в тебе є картка будь-якого банку, то натискай кнопку нижче та підтримай наш проект.
Немає картки?

Якщо в тебе немає банківської картки, то гроші можна покласти на наш рахунок. Ось його реквізити.

Банк: ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”
МФО: 305299
Отримувач: ПЛАТФОРМА ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ГРОМАДСЬКА ОРГАНIЗАЦIЯ
ЄДРПОУ: 39689459
Р/р: 26003050254992
Призначення платежу: Добровільна пожертва на систему моніторингу стану повітря в Дніпрі


Бюджет проекту та етапи реалізації тут: http://bit.ly/SaveDnipro_monitoring

Дякуємо за підтримку!

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашему ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.