Найчастіші питання про забруднене повітря

Відповіді на найчастіші питання про повітря
Відповіді на найчастіші питання про повітря

Всі ми давно перевіряємо температуру повітря перед тим, як вийти на вулицю. А як щодо його якості – коли ви вперше замислилися про неї? Прочитавши в інтернеті лячну статтю? Або переїхавши до “зони впливу”, де такий сморід, що вікна не відкрити й речі не висушити? Чи може друзі пояснили? 

Так от, ми хочемо бути тими друзями, хто пояснить і розкаже про інструменти захисту та впливу. І разом ми будемо боротися, аж поки Україна не стане чистою та безпечною.

Маєте питання? Пишіть нам на savednipro@gmail.com з приміткою “Хочу зрозуміти”.

Що таке PM2.5 та PM10?

PM (particulate matter) – це мікроскопічні тверді або рідкі частинки у повітрі. Цифри показують їхній розмір. Так PM2.5 – це всі часточки діаметром до 2.5 мікронів, а PM10 – до 10.

Тверді частинки дрібнодисперсного пилу, які з’являються в результаті процесу горіння, є однією з найбільш шкідливих форм забруднення повітря. Вони не мають ані кольору, ані запаху і здатні проникати глибоко в легені, кровотік та мозок, викликаючи проблеми зі здоров’ям, включаючи серцеві напади, захворювання дихальних шляхів та передчасну смерть. 

Численні дослідження показують, що безпечного рівня твердих часток не існує.

Що таке індекс якості повітря (AQI)?

Air Quality Index (AQI) – це індекс якості повітря, формулу якого розробили в Агентстві з охорони навколишнього середовища США (US EPA). 

Він показує забруднення “на зараз”, але з врахуванням останніх 12 годин. Тобто завдяки AQI ми можемо оцінити вплив забруднення на наше здоров’я з огляду на його рівень та час, впродовж якого воно тривало. Подумайте самі, за один раз організм впорається й виведе шкідливі речовини, але саме тривалий вплив завдає найбільшої шкоди, бо має накопичувальний ефект.

SaveEcoBot рахує AQI по основному забруднику – дрібнодисперсному пилу фракції PM 2.5 та інформує про можливі наслідки для здоров’я.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.