Про нас

Що таке SaveDnipro?

ГО “SaveDnipro” заснували друзі, які з 2017 року шукають шляхи впливу на екологічну ситуацію в Україні та світі. 

Більше про команду читай тут, а про діяльність – тут.

Наша велика амбітна мета:
  • Екологізація промислових підприємств.
  • Тотальний моніторинг якості повітря.
  • Відкриття та цифровізація екологічних даних.
  • Відновлення зеленої інфраструктури.
  • Посилення екологічної безпеки.

#Придніпровка_фільтруй

У 2018 році* ми змусили ДТЕК Придніпровську ТЕС взяти на себе зобов’язання впродовж трьох років провести екологічну модернізацію підприємства. Вже у 2019 на Придніпровці було встановлено та запущено новий електрофільтр. Вперше в історії України – за кошт забруднювача.

#Заважає_НЕ_ріж

У 2019 році, коли міська влада знищила 50-річні здорові платани на центральній вулиці Дніпра, ми розпочали адвокаційну кампанію на захист ВСІХ дерев міста. І разом з авторами Зеленої програми Дніпра розробили Правила поводження з зеленими насадженнями.

SaveEcoBot

Під час протистояння Придніпровці наша команда створила безкоштовний екологічний чат-бот SaveEcoBot, який доступний у Telegram, Viber та Messenger. 

Це інструмент, який допомагає активній громадськості впливати на забруднювачів, стежити за якістю повітря, контролювати екоподатки, дозвільні документи та перевірки тощо. 

Еко Адженди

У 2019 та 2020 разом із коаліцією з 25 дружніх організацій ми створили та просували три екологічних порядки денних: під час президентських, парламентських та місцевих виборів. Їх підтримали 3 ключові кандидати у Президенти, 6 парламентських і 13 місцевих партій та 21 кандидат або кандидатка у голови.

#Поверніть_Мінприроди

У 2020 році ми долучилися до розробки і просування “Вимог громадськості щодо створення самостійного Міністерства захисту довкілля” разом із екологічною спільнотою України. Проблема набула чималого розголосу.
Навесні того ж року Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України відновило свою роботу.

Для нас важливо дати громадянам зручні інструменти задля захисту довкілля та власного здоров’я. Тому ми створили SaveEcoBot. Тому розвиваємо систему громадського моніторингу якості повітря та проводимо просвітницькі заходи. Ми хочемо жити в чистій та безпечній країні і раді кожному, хто поділяє наші цінності.


* У 2018 році був прийнятий Закон про ОВД (оцінку впливу на довкілля). Тоді ж ми випробували його на практиці. В результаті ОВД Придніпровську ТЕС змусили взяти на себе зобов’язання впродовж трьох років провести екологічну модернізацію підприємства майже на 1 мільярд гривень. Вони мають встановити нові електрофільтри, впровадити систему моніторингу, вирішити питання відходів та багато іншого.

6 березня 2019 року Перший електрофільтр на ДТЕК Придніпровській ТЕС було ВСТАНОВЛЕНО ТА ЗАПУЩЕНО, а 10-й енергоблок, на якому він побудований, увімкнено до електромережі! Це був історичний день. Ми раділи, як діти!

Рухаємось далі. Долучайтесь!

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.