Як за зменшення промзабруднення голосували “Слуги народу”

Слуги Народу. Ахметов

В першому випуску “Тушок Ахметова ?” ми вже писали, що загалом аж 76 депутатів, які під час 1го голосування підтримали законопроєкт 4167, вже під час 3го – були відсутні або взагалі передумали. Що ж по цифрах у “Слуги народу”?

Якщо подивитися на відсоток “перебіжчиків” від “Слуги народу” відносно загальної кількості їхніх депутатів, то вони сильно поступатимуться місцем ЄС та “За майбутнє”. Але якщо глянути на кількість – 43 особи, то стає зрозуміло, що партія влади переплюнула всіх разом взятих. Проте навіть ці 43 є лише половиною від загальної кількості “слуг”, які не підтримали зменшення промзабруднення в Україні.

Відстежити публічні позиції 88 нардепів щодо законопроєкту 4167 було досить складно. Традиційно депутати не пишуть про те, що провалили – лише хизуються прийнятим. Наголошують, що хочуть збільшити інвестиційну привабливість України, але забувають про її базову складову – екологічну безпеку. А нардепи ж мають захищати здоров’я виборців на національному рівні! Загалом, це стосується не лише “слуг”…

Проте декількох представників фракції хочеться згадати окремо.

  • І перший – Кирилл Нестеренко, депутат від Дніпра, член Екологічного комітету ВРУ. Пан Кирилл так і не відповів нам, чому не проголосував за законопроєкт. На сторінках депутата також про це ані слова.
  • Незрозумілою є позиція пана Артема Дубнова. Він жаліється, що 4167 досі не ухвалено. Проте з незрозумілих для нас причин сам за нього не голосував.
  • Людмила Марченко підтримала законопроєкт 3091 про державний екологічний контроль. Тішилася, що відстояла позицію. Тоді ж за пів години голосували і за 4167 – але з невідомих причин пані Людмила вже була відсутня.
  • Наступник Авакова, новий міністр внутрішніх справ Денис Монастирський переймався ситуацією з “Рівнеазотом”, але чи непокоїть його екологічна ситуація в цілому? На голосуванні за зменшення промзабруднення він був відсутній.

А тепер подивимося на загальну картину по фракції ПОІМЕННО, окремо відмітивши депутатів з “груп впливу” Ахметова та Коломойського*.

УТРИМАЛИСЯ

З групи Ахметова
Слуги народу. Група Ахметова. Утрималися

Васильковський І.І., Галушко М.Л., Дануца О.А., Марусяк О.Р., Мурдій І.Ю., Павлюк М.В.

Інші

Кицак Б.В.

НЕ ГОЛОСУВАЛИ

З групи Ахметова

Богданець А.В., Божик В.І., Буймістер Л.А., Вагнєр В.О., Дмитрук А.Г., Ковальов О.І., Кузбит Ю.М., Лис О.Г., Мазурашу Г.Г., Соломчук Д.В.

З групи Коломойського

Боблях А.Р., Бородін В.В., Воронько О.Є., Литвиненко С.А., Мовчан О.В., Чорний Д.С.

Інші

Аллахвердієва І.В., Арсенюк О.О., Бабій Р.В., Березін М.Ю., Богданець А.В., Василів І.В., Васильєв І.С., Вінтоняк О.В., Герман Д.В., Горенюк О.О., Гузенко М.В., Дубнов А.В., Забуранна Л.В., Качура О.А., Колебошин С.В., Колюх В.В., Кузьміних С.В., Нестеренко К.О., Новіков М.М., Одарченко А.М., Радуцький М.Б., Сольський М.Т., Тищенко М.М., Ткаченко О.М., Холодов А.І., Шпак Л.О., Янченко Г.І.

ВІДСУТНІ

З групи Ахметова

Бунін С.В., Горобець О.С., Гринчук О.А., Грищенко Т.М., Діденко Ю.О., Нагаєвський А.С., Павліш П.В., Припутень Д.С., Струневич В.О., Торохтій Б.Г., Чорноморов А.О., Шол М.В.

З групи Коломойського

Бужанський М.А., Дунда О.А., Зуєв М.С., Северин С.С.

Інші

Беленюк Ж.В., Гайду О.В., Герасименко І.Л., Гривко С.Д., Дмитрієва О.О., Загоруйко А.Л., Копиленко О.Л., Культенко А.В., Ляшенко А.О., Марченко Л.І., Микиша Д.С., Монастирський Д.А., Остапенко А.Д., Перебийніс М.В., Петруняк Є.В., Пуртова А.А., Радіна А.О., Савченко О.С., Саладуха О.В., Соха Р.В., Федієнко О.П., Чернявський С.М., Юнаков І.С.

Ми не знаємо, з яких причин були відсутні депутати. Хіба що пан Беленюк готувався до Олімпіади.

І хоча загальна картина по фракції зовсім не радує, проте є представники “Слуги народу”, яким ми хочемо щиро подякувати:

Олег БондаренкоОлена КриворучкінаОлександр Маріковський, Марія Мезенцева!

Дякуємо, що переконували колег та відстоювали надважливу для України ініціативу до останнього.

І головна добра новина полягає у тому, що боротьба за зменшення промзабруднення триває – пан Бондаренко вже зареєстрував новий законопроєкт №6004-2 “Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля”. Отже, шановні представники “Слуги народу”, маєте другий шанс. Покажіть цього разу справжню підтримку партії та народу України.

Всі новини про новий законопроєкт розповідатимемо тут. Залишайтеся з нами.

* За інформацією BIHUS.Info

This publication has been made within the frameworks of the Accountability Fund (Embassy of Ukraine in the Kingdom of the Netherlands). The views and opinions expressed in this article may not reflect the official position of the Embassy of the Kingdom of the Netherlands.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.