Рубрика “Знайомтеся” від ЦПК. На фото – нардепи, які “валять” законопроєкт №4167

150 українців щодня гинуть внаслідок промислового забруднення повітря. Відчутне зменшення забруднення може відбутись лише за десятки років, якщо сьогодні ухвалити необхідні законопроєкти, серед яких і № 4167.

Про це йдеться на сайті коаліції громадських екологічних організацій, які просувають прийняття проєктів законів 4167 “Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення” та 3091 “Про державний екологічний контроль”.

Там же ви знайдете і калькулятор: скільки вам буде років, коли Україна досягне “нульового забруднення”, якщо почне діяти вже сьогодні. Нам буде більше 70-ти, нашим дітям – більше 40. А скільки буде вам?

Проте власники промислових гігантів не виглядають зацікавленими у виправленні ситуації. В інтересах Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського, Вадима Новинського, Костянтина Жеваго та інших власників великих промислових бізнесів народні депутати вже двічі провалювали голосування за законопроєкт 4167!

Хто це був:

  • Так звана група Іллі Павлюка, яку медіа пов’язують з Рінатом Ахметовим.
  • Деякі члени економічного Комітету Верховної Ради та наближені, за даними ЗМІ, до олігарха депутати Муса Магомедов, Вікторія Гриб та Дмитро Шпенов.
  • Депутати наближеної до Коломойського групи “За майбутнє”.
  • А від “Батьківщини” та ОПЗЖ з 69 депутатів лише один підтримав законопроєкт.

За словами голови фракції “Слуги народу” Давида Арахамії, перед голосуванням за законопроєкт підконтрольні олігархам депутати “різко” вийшли в туалет.

Частина депутатів, які блокують законопроєкт 4167

Дякуємо за чітку позицію колегам з Центру Протидії Корупції, ГО “Екодія” та ГО “Офіс довкілля/Office for the environment”, з якими ми пліч-о-пліч відстоюємо законопроєкт в очікуванні вже третього голосування й врешті решт ухвалення його за основу в першому читанні у Верховній Раді України.

За матеріалами ЦПК

Цей матеріал виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього матеріалу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО “SaveDnipro”.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.