Перша проміжна перемога: “моніторинг на трубі” ТАКИ йде на голосування

Вчора на засіданні екологічного комітету у запеклій боротьбі з лобістами найбільших забруднювачів ми змогли відстояти свої правки у проєкт закону 4167 “Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності”. Нарешті ідея, що роками була табуйована, отримала шанс на реалізацію!

Розробники та комітет доопрацювали законопроєкт разом із нашими правками про безперервний моніторинг на джерелах викидів з миттєвою онлайн передачею та публікацією даних і під номером 4167-д рекомендували винести на повторне перше читання до Верховної Ради України.

Критично важливо, аби депутати прийняли закон 4167-д в поточній редакції статті про моніторинг, і тоді стане можливо:

  • фіксувати наднормативні викиди та інформувати про це населення;
  • оперативно контролювати техногенні аварії та катастрофи;- обраховувати збитки (штрафи) за великий період наднормативних викидів;
  • збирати доказову базу для звернення до суду (контролюючими, правоохоронними органами, громадськими організаціями);
  • зберегти здоров’я десятків мільйонів українців!

Дякуємо всім колегам, які традиційно підтримують “моніторинг на трубі”, розробникам законопроєкту, Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України та комітету Верховної Ради за плідну співпрацю та екосвідому позицію.

Читайте також:
Що приховує від українців великий брудний бізнес

This publication has been made within the frameworks of the Accountability Fund (Embassy of the Kingdom of the Netherlands). The views and opinions expressed in this article may not reflect the official position of the Embassy of the Kingdom of the Netherlands.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.