Законопроєкт 4167 в другому читанні провалено

Що відбувається, на чию користь і хто у цьому винен?

Що ми втрачаємо від саботажу 4167

 1. Через неконтрольовані викиди у повітря, які перевищують не тільки європейські, але й українські норми, люди хворіють, і часто – тяжко.
 2. Зведений бюджет недоотримує надходження від екоподатків, які мають сплачувати забруднювачі за завдану шкоду атмосферному повітрю.
 3. Україна втрачає до 6% ВВП на боротьбу із захворюваністю та смертністю від забрудненого повітря і є четвертою в світі за збитками від цього.

На чию користь це все

На користь олігархів. В першу чергу – Ахметова.Коли законопроєкт буде прийнято, пану Ахметову та його колегам доведеться “розщедритися” не на чергову віллу, а на модернізацію своїх брудних підприємств.

 • До тих пір українці хворітимуть та виїжджатимуть за кордон до безпечніших та чистіших країн.

Коли законопроєкт буде прийнято, пану Ахметову та його колегам буде набагато складніше маніпулювати зі сплатою екологічних податків за викиди в атмосферне повітря.

 • До тих пір Україна недоотримуватиме кошти.

Хто винен найбільше

Ось списки фракцій, які надали менше ніж 70% голосів від загальної кількості представників у Верховній Раді України:

 • Фракція політичної партії “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ”
 • Фракція політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
 • Депутатська група “Партія “За майбутнє”
 • Депутатська група “ДОВІРА”
 • Фракція політичної партії “ГОЛОС”
 • Позафракційні

Варто зауважити, що не сприяв ухваленню законопроєкту й особисто спікер ВР Дмитро Разумков. Голосування він поставив на п’ятницю, хоча добре знає, що традиційно в цей день “на роботу” приходить менше нардепів. І не дав зібрати в залі депутатів, що “вийшли у справах” – зазвичай їх скликають по гучномовцю за 5-10 хвилин до голосування за важливі закони.

Проте сам пан голова ВР проголосував “ЗА” законопроєкт, за що ми звісно вдячні, але…

Що потрібно зробити

Написати народним обранцям у Facebook або зконтактувати в інший доступний вам спосіб. Пояснити своїми словами, чому наступного разу важливо проголосувати “ЗА” законопроєкт 4167. Список депутатів, які провалили голосування у п’ятницю, доступний за цим посиланням.

Поділитися цим постом у міських, районних та профільних групах, у себе на сторінці та в сторіз. Взагалі, всюди, де є люди, бо повітря – одне на всіх.

Боремось.

This publication has been made within the frameworks of the Accountability Fund (Embassy of the Kingdom of the Netherlands). The views and opinions expressed in this article may not reflect the official position of the Embassy of the Kingdom of the Netherlands.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.