Як відкриті дані захищають українців

В нашому SaveEcoBot є багато корисних функцій. Але якщо якість повітря – для багатьох вже зрозуміла історія, то переваги, скажімо, моніторингу ОВД поки що оцінити може не кожен. Та на все свій час.

Річ у тім, що й про забруднення повітря ще кілька років тому мало хто замислювався. А зараз у нас із вами є і знання, й інструменти, аби захищати свої права та здоров’я. Тільки цього б не було, якби не відкриття екологічних даних, зокрема й державних.

Як SaveEcoBot разом з іншими опендата сервісами сприяють зменшенню шкідливих викидів, виявленню та протидії корупції, активному залученню громадськості до моніторингу якості повітря та іншим антикорупційним та соціальним зрушенням, читайте в  новому дослідженні від Міністерства цифрової трансформації України та проєкту USAID / UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS”.

Нагадаємо, що SaveEcoBot є найбільшим в Україні агрегатором екологічних даних про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля. І сьогодні ви можете робити в ньому наступне:

  • перевіряти якість повітря (доступна підписка на перевищення показників забруднення);
  • моніторити реєстр процедур ОВД щодо робіт, які плануються в вашій місцевості та можуть негативно вплинути на довкілля та ваше здоров’я (доступні підписки на всю область та окреме підприємство, а також шаблони зауважень та пропозицій);
  • формувати скарги на забруднення води, повітря, ґрунту, а також на відходи та шум;
  • відстежувати інформацію про сплачені суми екоподатків за завдану шкоду довкіллю;
  • дізнаватися про інспекційні перевірки на підприємствах та їхні результати;
  • перевіряти наявність дозволів та ліцензій забруднювачів, а також їхніх податкових боргів;
  • підписатися на окремий суб’єкт господарювання, аби не пропустити жодної нової екологічної інформації щодо нього.

А якими функціями SaveEcoBot користуєтесь ви?

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.