Не такі шкідливі цукерки, як їхнє виробництво

Мало чим нас можуть здивувати забруднювачі м. Дніпра, але одному з найбільших виробників солодощів “АВК” це вдалося. Він з’являється як той “дядя з машини” і пропонує дніпрянам цукерочку, приговорюючи: “Ми піклуємося про наших споживачів”. І все б нічого, якби за цим “піклуванням” не стояли численні екологічні порушення.

Уявіть, під час останньої екоперевірки підприємства було виявлено ШІСТЬ(!) суттєвих порушень, тому що:

  • вони працювали і здійснювали викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря БЕЗ дозволу на це;
  • не забезпечили збирання, очищення та відведення зливових стічних вод;
  • не визначили склад і властивості відходів, що утворюються при діяльності підприємства, ступінь їх небезпечності для навколишнього природного середовища та здоров’я людини – і не уклали договори щодо їхньої утилізації;
  • не забезпечити здійснення розрахунку податкового зобов’язання з екологічного податку, та багато іншого!

Ну справді, це просто жесть.

Виробничі потужності АВК розташовані в одному з найбільш навантажених промислових міст України, повітря якого майже “дзвенить” від забруднення. Працівники підприємства живуть і дихають тим самим повітрям, що й інші дніпряни. І все-таки компанія порушує екологічне законодавство по трьох ключових напрямках: повітря, вода і відходи!

АВК пише: “Ми піклуємось про здоров’я споживачів. Свої солодощі ми виготовляємо на найсучаснішому високотехнологічному обладнанні”. І не дивлячись ні на що, ми хочемо їм вірити! Тому що прагнучи збільшити продуктивність потужності, просто зараз вони проходять процедуру оцінки впливу на довкілля (ОВД) і відкриті до наших з вами зауважень та пропозицій.

Аби долучитися, до 2 квітня 2021 року завантажте шаблон зауважень у SaveEcoBot, внесіть туди свої дані, зауваження та пропозиції, поставте дату та підпис і відправте на електронну адресу, вказану в шапці документа. Писати можна людською мовою, закон це дозволяє.

Ось посилання на процедуру ОВД:

Переходьте за зручним для вас посиланням, натискайте на кнопку “Подати зауваження” і завантажуйте шаблон.

На компанію також можна підписатись, аби не пропустити жодної нової екологічної інформації щодо неї.

Бережіть себе і не зловживайте солодким!)

Цей матеріал виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам цього матеріалу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО “Save Dnipro”.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.