ПрАТ “ДМЗ”. Підсумки чи тільки початок?

Дніпряни категорично проти ще принаймні 7 років дихати тим ла*ном, яке викидає у повітря другий з найбільших забруднювачів мільйонного міста. Тому сьогодні вони прийшли висловити власну позицію на громадських слуханнях щодо отримання ДМЗ нового дозволу на викиди.

У приміщення пустили тільки 20 осіб. Ми й самі ледь потрапили всередину, а декілька десятків людей, зокрема і трьох міських депутатів, на слухання не пустили взагалі. Таким чином, були порушені вимоги Оргуської конвенції, Конституції України та низки законів України. 

Більше того, представники ДМЗ не хотіли приймати зауваження та пропозиції від людей, перед якими буквально зачинили двері. Вони залишили містян мерзнути на вулиці і не подбали про реалізацію їхніх законних прав. Проте подбали ми.

На акції “Петровка, фільтруй – або йди в трубу!” з великих екранів люди почули все, про що говорилося в залі. Ми також забезпечили присутніх масками, санітайзерами, теплим чаєм та можливістю погрітися біля встановлених обігрівачів, адже слухання тривали 3 години, а на вулиці мінусова температура.

Що відбувалося всередині?

  • Представники ДМЗ уникали прямих відповідей на питання громадськості. Зокрема, коли йшлося про конкретні строки модернізації, вони просто розводили руками.
  • Вони також вважають, що вже зараз роблять для захисту довкілля достатньо, і якщо громадськість того не знає або не відчуває, то це не їхні проблеми.

Присутні озвучили вимоги. Свою підтримку громадськості дистанційно висловив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олександр Маріковський.

Ну а далі – слово за Міністерством захисту довкілля, адже саме там прийматиметься рішення, чи труїтиме Петровка дніпрян й надалі, чи буде зобов’язана провести екологічну модернізацію, як того вимагає громада міста.

Пане Абрамовський, здоров’я сотень тисяч людей, дорослих і маленьких, зараз просто у ваших руках!

Що відбувалося зовні?

Ми встановили дві величезні труби, в які символічно завод викидає Дніпро і здоров’я його мешканців, зокрема і працівників ДМЗ. Хоча представники ДМЗ наполягають, що їхній забруднювач соціально-відповідальний!

Тож пане Ярославський, будьте послідовним – фільтруйте! Бо кредит Дніпра закінчився.

Далі буде.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.