7 і 8 блоки Придніпровської ТЕС у Дніпрі більше не мають смердіти

А в конкурсі на найкращий новорічний подарунок українцям перемагає… ДТЕК Придніпровська ТЕС! З 1 січня 2021 року найстаріші й найбрудніші енергоблоки станції ще жодного разу не зіпсували повітря – як того і вимагала громадськість.

Згідно з даними НЕК “Укренерго” про стан об’єднаної енергетичної системи України, на 4 січня енергоблок №7 ДТЕК Придніпровської ТЕС знаходиться в консервації, а №8 не включають вже кілька днів. Блоки працювали на вугіллі, а в якості очисного обладнання використовувався мокрий скрубер. “Ефективність” такої очистки ми бачили на власні очі й відчували власними носами. Подекуди відчуття доповнювалися головними болями.

В результаті ОВД з Придніпровкою, в якій ми з вами взяли участь у 2018 році, та складних перемовин між ДТЕК, профільним міністерством та SaveDnipro, станція зобов’язалася до кінця 2020-го провести екологічну модернізацію на 7 і 8 енергоблоках. Вона мусила або встановити сучасний електрофільтр, і це би знизило викиди пилу до європейських норм, або вжити альтернативних заходів. 

ДТЕК Придніпровська ТЕС не встановила електрофільтр на 7 і 8 енергоблоки, але й не включає їх на вугіллі, аби не порушувати закон. Ми сподіваємось, що підприємство виконає до кінця всі взяті на себе зобов’язання, адже всім нам тут жити і дихати одним повітрям.

Вітаємо, дніпряни!

Найсмачніші подробиці про ОВД із Придніпровкою читайте тут. Календар впровадження екологізації на підприємстві дивіться тут.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.