Хтось не хоче, аби люди вимагали екологізації під час дозвільних процедур. Але ми знаємо, як цьому зарадити

Підприємства не можуть працювати без дозволів. І якщо вони забруднюють повітря, то мають це робити не навмання, а лише в дозволених об’ємах. Коли ж завод порушує прописані вимоги, наприклад, ви бачите наднормативний рудий або чорний дим, то потрібно писати скаргу до Держекоінспекції. Це можна зробити в нашому SaveEcoBot у Viber або Telegram.

Дозволи мають термін дії. Коли він закінчується, а також у випадку зміни кількісного або якісного складу викидів підприємства подають документи на новий дозвіл, і починається дозвільна процедура.

Зараз її фактично переносять з постанови 302 до законопроєкту 5339, який вже пройшов перше читання у Верховній Раді. Аж раптом під час “транспортування” з тексту зникає одна “дрібничка” – вимога разом з заявою на отримання викиди надавати лист від ОДА про наявність або відсутність зауважень громадськості. При цьому в законопроєкті зазначається, що відсутність цього документу є підставою для відмови у наданні дозволу. Це суперечність і підґрунтя для майбутніх маніпуляцій з недопуском громадськості до дозвільної процедури.

Аби цьому завадити, ми подали на розгляд комітету ВРУ, що може вносити правки перед другим читанням, два пункти щодо підсилення ролі громадськості в дозвільному процесі, як того вимагає Орхуська Конвенція. Якщо просто, то виглядають вони так:

  1. Повернути “загублену” вимогу про лист від ОДА.
  2. В самому законі про атмосферне повітря якісно прописати, як саме повинні проходити громадські слухання та загалом включення людей у дозвільну процедуру. 

З повними пропозиціями можна ознайомитись ось тут.

Чекаємо на ухвалення правок. А якщо вам не подобається, коли намагаються позбавити вас ваших прав й безкарно отруюють повітря, яким дихають ваші діти – зробіть репост.

Цей матеріал виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього матеріалу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО “SaveDnipro”.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.