Як ДніпроОДА підіграє ДМЗ

Замість організації громадських слухань, передали до міністерства протокол, що забруднювач заповнив на власний розсуд. Як ДніпроОДА підіграє ДМЗ.

Чому дніпряни знов вимушені мітингувати під Дніпропетровська Обласна Державна Адміністрація?

В грудні 2020 у приміщенні музею ДМЗ пройшли громадські слухання щодо наміру підприємства отримати новий дозвіл на викиди в повітря. Своє право взяти участь в дозвільній процедурі люди виборювали сотнями звернень і скарг. Після широких консультацій з фахівцями громадськість підготувала десятки ґрунтовних зауважень, які надіслала поштою та надала на слуханнях.

Громадські обговорення мала організувати ДніпроОДА. Як і зібрати всі зауваження та пропозиції, оформити протокол слухань та передати його Міндовкілля та ДМЗ для організації подальшої процедури отримання дозволу.

Однак вони цього не зробили: не виступили організаторами слухань, формально взявши в них участь. Також адміністрація не готувала протокол. Натомість за підписом директора департаменту екології та природних ресурсів до Міндовкілля був направлений лист про передачу Протоколу, який був сформований ПрАТ “ДМЗ”. Тобто легалізований протокол, складений підприємством-забруднювачем на власний розсуд.

А в чому ж проблема, спитаєте ви, якщо протокол є?

Даний протокол не містить майже ніяких зауважень громадськості щодо екологізації, які були передані десятками мешканців міста. Проте він містить начебто кимсь прийняті рішення про деякі питання модернізації, що є абсолютною брехнею, оскільки рішень ніхто не приймав і не голосував за них. Подивитись повний запис слухань можна за посиланням у першому коментарі.

Оскільки на адресу Міндовкілля від ДніпроОДА надійшов такий недостовірний протокол, то формально міністерство не мало пропозицій громадськості до екологізації, а адміністрація просто підіграла на руку забруднювачу, не виконавши вимоги законодавства про проведення громадського обговорення.

У зв’язку із цим ми відправили листа до Дніпропетровської ОДА з вимогами:

  1. Cформувати Протокол громадського обговорення, включивши туди усі зауваження та пропозиції, які надійшли на її адресу від громадськості, та ті, які безпосередньо були надані під час громадських слухань.
  2. Звернутися до Міндовкілля з листом щодо недостовірності надісланого раніше (лист від 16.04.2021) протоколу та надіслати новий, який матиме всі пропозиції громадськості щодо екологізації, що надійшли у процесі громадського обговорення наміру ПрАТ “ДМЗ” отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

А тим часом люди знов вийшли на мітинг біля Дніпропетровської ОДА щодо проблеми забруднення від діяльності ДМЗ.ДніпроОДА, добре подумайте, бо вже час приймати сторону людей!

Джерело фото: канал “Вредные Выбросы” у Viber.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.