Save Dnipro ініціює внесення змін до Постанови КМУ № 835

Чи знаєте ви, скільки екологічного податку сплатило підприємство-забруднювач? Воно отруює повітря, яким ви дихаєте, чи воду, яку ви споживаєте. То чи платить воно його взагалі?

Питання захисту довкілля є одним із пріоритетних для України, зважаючи на лідируючу позицію серед європейських держав по забрудненню та смертності від хвороб, спровокованих таким забрудненням. Саме тому дані про суб’єктів господарювання, які є платниками екологічного податку, обсяг його сплати до бюджетів різних рівнів та наявна заборгованість за ним мають бути максимально доступними для всіх зацікавлених в цьому питанні.

Саме тому, ініціативна група Save Dnipro ініціює внесення змін до Постанови КМУ № 835 від 21 жовтня 2015 р. «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», додавши до Реєстру (переліку) наборів відкритих даних, розпорядником яких є Державна фіскальна служба України, наступні переліки:

  1. Перелік суб’єктів господарювання, які є платниками екологічного податку.
  2. Інформація про надходження екологічного податку від суб’єктів господарювання за типами забруднення станом на…
  3. Перелік суб’єктів господарювання, які мають податкову заборгованість зі сплати екологічного податку станом на…

Ми зробили відповідні звернення до Державної фіскальної служби України та Міністерства екології та природних ресурсів від нашого імені та звертаємось до всіх зацікавлених сторін, долучитися до ініціативи та зробити відповідні звернення від себе.

Чим більше даних з екологічною складовою буде відкрито в Україні, тим більш відповідальним буде ставати бізнес.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.