Слов’янськ: чи готові ви поборотися з Донбасенерго за чисте повітря?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На першому етапі потрібно витратити лише 5 хвилин, аби відправити на цю електронну адресу ovd@mepr.gov.ua листа за цим посиланням (зробіть це до 23 липня, не забудьте додати свої дані та підпис).

Чому саме зараз?

Бо кілька днів тому найбільший забруднювач міста оголосив про наміри реконструювати енергоблок ст.№7 Слов’янської ТЕС для використання вугілля газових марок. 

Це стало початком процедури ОВД*, і тепер до 23 липня кожен бажаючий може висловити свої зауваження до планованих робіт, а підприємству доведеться з ними рахуватися.

Який буде кінцевий результат?

Чистіше та безпечніше повітря!

І коли буде опублікований головний документ процедури – Висновок з ОВД, то ми радимо зробити 2 речі:

  1. Прочитати його, бо цей документ є обов’язковим до виконання. Для жителів міста він слугуватиме підказкою, що підприємству дозволено, а що ні.
  2. Контролювати його виконання, і у випадку порушень одразу писати офіційні скарги до Державної екологічної інспекції. Скаржитись можна й зараз, якщо ви зафіксували забруднення. Робити це легше за допомогою нашого SaveEcoBot у Telegram або Viber. Принцип такий: ви відповідаєте на уточнюючі запитання, чат-бот готує скаргу. Ви її завантажуєте і відправляєте до відповідного контролюючого органу, електронну адресу якого знайдете в шапці завантаженого файлу.

Повертаючись до ОВД

(цю інструкцію можна брати за приклад і для інших міст)

Обов’язково

  1. Завантажте шаблон за цим посиланням
  2. Додайте свої дані та підпис
  3. До 23 липня відправте на електронну адресу: ovd@mepr.gov.ua

Рекомендовано

  1. Підпишіться в чат-боті SaveEcoBot на ОВД, аби не пропустити строки й нову інформацію по цій процедурі:
  1. А ще можете підписатися на всю область.
  2. Чекаючи на нові повідомлення про ОВД, стежте за діяльністю ТЕС і відправляйте офіційні скарги до Державної екологічної інспекції та Держпродспоживслужби, коли бачите порушення.
  3. Візьміть участь в другому етапі, прийшовши на громадські слухання та надавши зауваження і пропозиції ще раз, або знов надіславши їх на пошту (бот підкаже строки). Новий шаблон зможете завантажити в SaveEcoBot, зауваження напишете свої або скопіюєте з сьогоднішнього файлу.
  4. В кінці прочитайте Висновок з ОВД і стежте за виконанням станцією його вимог. Побачите порушення – пишіть скаргу.

Ось і все. Маєте шанс на чистіше та безпечніше повітря – скористайтеся ним!


* ОВД – оцінка впливу на довкілля

Надсилайте нам фото/відео екологічного порушення у вашому місті, і ми підкажемо, як із цим боротися. Очікуємо на ваші листи з темою “Хочу це виправити” на e-mail: savednipro@gmail.com

Цей матеріал виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього матеріалу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО “SaveDnipro”.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.