Міська рада Дніпра знову намагається виділити 5 мільйонів для ДТЕК

На сайті Дніпровської міськради знову з’явився проект рішення про виділення 5 мільйонів гривень на ремонт трубопроводів шлаконакопичувача ДТЕК Придніпровської ТЕС.

Група Save Dnipro виступає проти спонсорування приватного бізнесу з грошей платників податків Дніпра і закликає депутатів НЕ ГОЛОСУВАТИ за це рішення.

Ми нагадуємо, що вже кілька років приватна компанія ДТЕК ухиляється від виконання своїх прямих зобов’язань, закріплених в інвестиційних договорах з державою і дозвільних документах:

  • не встановлює фільтри;
  • не запускає систему моніторингу навколишнього середовища;
  • не вирішує проблему накопичених десятків мільйонів тонн відходів виробництва.

Ми вважаємо, що будь-яке державно-приватне партнерство може будуватися тільки на принципах взаємної відповідальності. В даному ж випадку місто намагається виділити 5 мільйонів гривень на потреби БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОГО бізнесу, який роками не виконує своїх зобов’язань перед містом і державою.

Крім того, хочемо звернути увагу на наступні моменти:

  1. ДТЕК Придніпровська ТЕС досі не приступила до виконання в черговий раз обіцяної на 2018 рік модернізації підприємства. Ані електрофільтр на 10 енергоблоці, ані система безперервного моніторингу стану навколишнього середовища досі не запущені.
  2. Виділення 5 мільйонів для приватного бізнесу без відповідного договору концесії та чіткого плану ремонтних робіт – це ПОРУШЕННЯ не тільки норм здорового глузду, але і БЮДЖЕТНОГО КОДЕКСУ.
  3. Ми не підтримували і не підтримуємо фінансові зобов’язання, які взяла на себе міська рада в межах так званого Меморандуму з ДТЕК. Адже ми домоглися включення жорстких вимог до Придніпровської ТЕС у Висновок з оцінки впливу на довкілля [1][2][3], тому ДТЕК має виконувати ці вимоги, незалежно від підписаних меморандумів та без додаткового “стимулювання” бюджетними грошима.

Детальне пояснення формальної незаконності виділення 5 мільйонів гривень з бюджету Дніпра для приватного бізнесу доступно за посиланням.

Просимо депутатів ознайомитися та не голосувати за даний проект рішення.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.