В енергетичній системі України відбувається дещо неймовірне і дуже небезпечне для довкілля та здоров’я нації! Виробництво атомної енергії та теплової майже зрівнялися між собою!
26 травня 2020 року виробництво атомної енергії стали знов понижувати, а теплової – підвищувати. В 23:00 вони дорівнювали 7224 МВт та 6686 МВт відповідно.

Далі падіння атомки знизилось ще на 600 МВт за рахунок зниження навантаження на блоки всіх АЕС, окрім Рівненської. Зокрема блоків №2 та №6 на Запорізькій АЕС, блоку №1 на Хмельницькій АЕС, та блоку №1 Южно-Української АЕС.

Графік виробництва електроенергії ОЕС України

Варто зауважити, що споживання електричної енергії в останні дні навіть трохи підвищувалось.

Графік виробництва електроенергії ОЕС України

За рахунок яких ТЕС так стрімко зросло виробництво? Всіх теплових електростанцій ДТЕК, окрім Добротвірської та Луганської.

ДТЕК: Графік виробництва електроенергії

Слов’янська ТЕС Донбасенерго дає стабільні 300 МВт і працює без змін.

Донбасенерго: Графік виробництва електроенергії

Може на 80% державна Центренерго присутня в цій “комбінації” по заміні потужностей? Відповімо одразу, що ні.

Зміївська ТЕС підняла потужності на близько 250 МВт, але це виявилось просто заміною потужності Вуглегірської ТЕС. Бо сьогодні майже опівночі її потужності почали падати.

Центренерго: Графік виробництва електроенергії

Отже, ми бачимо дуже небезпечну в еколого-енергетичній сфері системну загрозу.

Ось тут ми робили аналіз роботи енергосистеми за 60 діб.

Потужність державних АЕС знижується до менше ніж 50%, тоді як приватні потужності найбільш брудної вугільної генерації стрімко підвищують, запускаючи навіть блоки без електричних фільтрів в містах мільйонниках, таких як Дніпро. Тоді, коли Україна продовжує боротися із коронавірусом, Уряд та профільне міністерство продовжують віддалятись від Концепції зеленого енергетичного переходу, наражаючи своїх громадян на небезпеку.

А тепер пояснюємо простою мовою біду в українській енергетиці та екології, про яку ми з цифрами і фактами написали вище.

Держава зупиняє атомну енергетику та завантажує вугільну. І все б нічого, якби не декілька фактів.

Держава зупиняє атомну енергетику та завантажує вугільну.

По-перше, атомна належить державі, а вугільна на 80% – Ахметову (причому і видобуток, і генерація). Тому будь-які спекуляції на тему нібито дешевизни чи дороговизни теплової (вугільної) енергетики у порівнянні з атомною не мають жодного сенсу, адже у першому випадку ми платимо у власний бюджет, а у другому – приватному монополісту.

По-друге, вугільна енергетика забруднює повітря найнебезпечнішим для нашого здоров’я дрібнодисперсним пилом – тими самими частками PM2,5 та PM10, концентрація яких злітає, як тільки чергова ТЕС запускає черговий вугільний енергоблок.

По-третє, фактичне вбивство державної атомної енергетики на користь приватного вугільного бізнесу відбувається без жодних законних підстав протягом вже більш, ніж трьох (!) місяців та виглядає як банальне підігравання інтересам вугільного магната з боку міністерки, яку за збігом обставин також вважають людиною, близькою до цього ж магната.

Ну, і нарешті чому саме сьогодні ми вирішили знову про це нагадати? З трьох причин:

  • Вчора вперше за майже 2 роки рівень вугільної та атомної генерації зрівнявся! Вам це може ні про що не сказати, але просто повірте, що для України це дуже нетипово.
  • Такі заходи були б хоч якось виправданими, якщо б споживання електроенергії в Україні падало, адже саме для балансування ринку, що падає, доцільно навантажувати вугільні ТЕС. Але споживання в останні тижні навпаки – зростає!
  • При цьому найінтенсивніше навантажуються чомусь за дивним збігом обставин саме вугільні електростанції, які належать ДТЕК.

Ми маємо підтвердження всьму, про що тут пишемо, у вигляді цифр та графіків, які побудовано на базі офіційної інформації. Все це можна знайти вище.   

Ми вважаємо, що в Україні просто зараз відбувається величезна афера, результати якої можуть стати катастрофою, як для довкілля, так і для майбутнього Зеленого Переходу в українській енергетиці. 

Направляємо всі наші дані до відповідних державних структур та чекаємо на швидку реакцію.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.