Новий шар з фіксацією пожеж на мапі забруднення SaveEcoBot

Чи цікавились ви раніше пожежами в національному масштабі? Чи шукали інформацію про них в інтернеті?

Ми шукали, бо у зв’язку зі зміною клімату, суттєвими посухами, з кожним роком, на жаль, пожежі стають все масштабнішими та тривалішими. І ми хотіли, аби ця інформація стала доступною для всіх наших користувачів, адже неконтрольована стихія зокрема впливає і на якість повітря.

Невеличкий спойлер просочився ще в квітні, і найуважніші помітили, що на нашій мапі забруднення повітря начебто з’явився новий шар. Ну а сьогодні вже не “начебто”, а насправді! Та про все по порядку.

22 травня відбулись одразу дві важливі події:

  • за ініціативи Комітету з питань екологічної політики та природокористування було зареєстровано законопроєкт № 3526 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій”.
    Новий законопроєкт передбачає внесення змін у низку кодексів та законів України, посилює адміністративну відповідальність за порушення протипожежної безпеки власників та користувачів відповідних територій та об’єктів, врегульовує питання повноважень органів влади та Національної поліції.
  • за ініціативи Міністерство енергетики та захисту довкілля України Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла проєкт плану заходів з врегулювання проблеми щорічних масових пожеж, що виникають внаслідок самовільного випалювання рослинності або її залишків.
    Проєкт плану заходів має на меті доповнити вищезгаданий закон шляхом комплексного вирішення питання боротьби з випалюванням рослинних залишків, складовою якого є відповідна інформаційна робота з населенням.

На тлі актуальної для України проблеми масових пожеж і ми не стояли осторонь, розширивши функціонал мапи забруднення якості повітря і додавши новий шар з фіксацією пожеж (підвищеної температури, в т.ч. на виробництвах). І сьогодні ми презентуємо його вам!

Джерелом інформації про осередки пожеж є сервіс FIRMS (NASA). Нова функція наразі доступна в базовій версії нашої мапи.

Цей функціонал створено за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Його вміст не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключно відповідальності авторів.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.