День нульової емісії

21 вересня світ відзначає День нульової емісії або нульових викидів. Аби дати планеті перепочити, рекомендується не спалювати нафту, газ або вугілля та мінімізувати використання електроенергії, виробленої з викопного палива.

Та чи можливо це в українських реаліях, коли не відбулась реформа управління промисловим забрудненням, а Проєкт Закону “Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення” покривається пилом в кабінетах чиновників?

Ще в січні (!!!) наша Ірина Черниш подала близько 55 зауважень та пропозицій до зазначеного законопроєкту.

Адже в первинному вигляді він суперечив принципам Орхуської Конвенції, порушував право громадськості на участь у процесі прийняття рішень, створював можливості для ручного управління та підвищував корупційні ризики.

З того часу минуло більше 9 місяців, змінився склад Уряду, проєкт було відкликано з Верховної Ради. І вся процедура почалася наново. Наразі Проєкт Закону знаходиться на розгляді в Кабінеті Міністрів України.

Україна вимагає, аби найближчим часом Кабмін його затвердив і передав на голосування до Верховної Ради України, аби ми нарешті побачили його зміст із правками та змогли опрацювати далі.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.