Ціна забруднення довкілля. Аналітика екоподатків 2020 року

З листопада 2019 року наш SaveEcoBot показує всю наявну в Україні інформацію про екологічні податки, починаючи з 2016 року.

Екоподатки – це кошти, сплачені до зведеного бюджету України суб’єктами природних монополій та користувачами надрами за завдану шкоду довкіллю. А витрачатися вони мають на природоохоронні заходи.

Ми проаналізували сплати до зведеного бюджету за 2020 рік і виявили, що проти 2019-го загальна сума надходжень зменшилася на 6,8%. А за викиди в атмосферне повітря кількість сплачених екоподатків скоротилася аж на 22,2% – якби ж і повітря очистилося на такий відсоток!

А знаєте, скільки від загальної суми виплат у 5 165 818 000 грн було сплачено за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти? 

2.8%. ДВА ЦІЛИХ І ВІСІМ ДЕСЯТИХ ВІДСОТКА.

Мабуть, річки в Україні кришталево чисті. Мабуть, скиди проходять багаторівневі стадії очищення на найсучаснішому обладнанні, воду можна пити просто з крана. Чи ні? Чи тут відбуваються не менші маніпуляції, ніж з повітрям, якщо не більші?

Вочевидь, правду ми дізнаємось тільки після повної інвентаризації джерел техногенного забруднення довкілля та відкриття екологічної інформації, яка досі часто існує лише на папері.

Вся аналітика екоподатків за 2020 рік доступна за цим посиланням.

Цей матеріал виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього матеріалу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО “Save Dnipro”.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.