У якому стані зараз річки України та що із цим робити

Щоб показати масштаб катастрофи, харків’янин Артем Приходько робив фото, стоячи у річці по пояс, коли довкола нього щільним шаром плавали пластикові пляшки. Забруднення річки Уди на Харківщині досягло такого ступеня, що утворилися величезні острови із пластикових пляшок та іншого сміття.

Такі екологічні лиха провокують і міжнародні скандали. До прикладу, у 2021 році влада Угорщини заявила, що до країни потрапляють тонни сміття течією закарпатської річки Тиса з України та Румунії. Лише за два місяці цього року до річки Тиса потрапило 1 500 м. куб. відходів українського та румунського походження.

Але найбільшими забруднювачами водних об’єктів, за словами колишнього заступника голови Держекоінспекції Дениса Каплунова, є водоканали, які не модернізувалися з радянських часів. Коли інспекція приходить до них на перевірку, підприємства просто не допускають екоінспекторів, як це сталося нещодавно на “Київводоканалі”. Ще одна величезна проблема – застарілі водоочисні мережі. Їх також було спроєктовано у 80-х роках, і вони не можуть справлятися із кількістю фосфатів і бруду, які українці самі ж генерують.

Більше подробиць читайте в нашому спільному матеріалі з НВ та “Офісом довкілля” за цим посиланням.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду Відродження в рамках спільної ініціативи EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного Фонду Відродження та Європейського Союзу.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.