НеМирний атом від російських окупантів

27 днів Україна потерпає від навали рашистських окупантів. Маріуполь, Харків, Київ, Херсон та ще десятки українських міст та містечок щогодини піддаються ракетним обстрілам та бомбардуванням. Російські терористи від перших днів війни ведуть бій з мирним населенням та цивільними об’єктами. Лікарні, пологові будинки, укриття цивільного населення. Кадри з місць, де колись були маріупольські пологовий будинок, дитяча лікарня чи Драмтеатр, зупиняють кров в серцях мільярдів людей по всьому світу, бо таке звірство не можуть здійснювати людські істоти.

Тільки за офіційними даними ООН від початку війни жертвами російських нелюдів стали 2 тисячі 32 мирні жителі: 780 людей загинули, 1 тисяча 252 були поранені. Більше 100 українських малюків загинули від рук військових рф.

Але щодня над Україною та світом висить загроза, від якої жертв російської чуми буде в тисячі разів більше — загроза атомної катастрофи внаслідок військових дій країни- ядерного терориста.

Україна — країна, яка має 4 працюючі атомні електростанції, Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Южно-Українська, на яких працює 15 ядерних енергетичних установок. Також в зоні відчуження знаходиться непрацююча Чорнобильська АЕС зі сховищем відпрацьованого ядерного палива.

На сьогоднішній день 2 з 6 енергооб’єктів України, Чорнобильска та Запорізька атомні електростанції, захоплені російськими терористами, всупереч хартії та конвенціям ООН, міжнародним угодам з використання атомної енергетики та основним принципам ядерної та фізичної ядерної безпеки, що затверджені МАГАТЕ.

Чорнобильська АЕС внаслідок знеструмлення під час бойових дій декілька днів знаходилась на автономному живленні. Це створює дві головні небезпеки.

За словами керівника ДП НАЕК “Енергоатом” Петра Котіна, якщо на ЧАЕС сховища відпрацьованого палива та ізоляційні споруди будуть пошкоджені окупантами, може статися як локальний викид радіації із забрудненням навколо сховища, так і викид, який загрожуватиме всій країні, країнам Європи, тій же росії. Може статися катастрофа, співставна з масштабами аварії на ЧАЕС у 1986 році, але втричі більша.

Перша, це розплавлене ядро зруйнованого реактора, яке самонагрівається. Без вентиляції, яка вимагає електрики, гаряче повітря утворює конденсат, який стікає всередині будівлі, роз’їдаючи і пошкоджуючи обладнання. Без електрики персонал,що знаходиться у заручниках більше трьох діб, поняття не мають про рівні радіації всередині будівлі. Друга, це те, що система вологого зберігання відпрацьованих матеріалів з реакторів має постійно охолоджуватися — і у разі відключення електрики ядерні відходи почнуть нагріватися. При високих температурах цирконієві гільзи, що покривають паливо, можуть спалахнути. Натомість офіційні особи МАГАТЕ стверджують, що існує невеликий ризик займання палива, оскільки стрижні в сховищі вже не дуже гарячі. Однак дослідження Комісії з ядерного регулювання США, проведене в 2000 році, показало, що “можливість пожежі цирконію не може бути відкинута навіть через багато років після остаточної зупинки реактора ЧАЕС”.

Запорізька АЕС була обстріляна російськими бойовиками, внаслідок чого сталася пожежа. На території ЗАЕС знаходяться 50 одиниць ворожої техніки — танки та БМП. Також на станцію прибули 11 представників росатому, які разом з бойовиками здійснюють фактичне управління атомними об’єктами. Фактично за погодження офіційних представників росатому, здійснюються підриви снарядів на території ЗАЕС.

Джерело: Енергоатом.Окупанти зруйнували корпус учбово-тренувального центру Запорізької АЕС

За повідомленнями від рідних та офіційних джерел, на обох захоплених російськими військовими атомних електростанціях український персонал знаходиться в нелюдських як психологічних, так і фізичних умовах. Люди не мають доступу до чистого одягу, що є надзвичайно важливим при роботі на атомних об’єктах. Одноразове харчування та відпочинок на стільцях, замість повноцінного сну, критично знижує роботоздатність та необхідний рівень концентрації при управлінні атомними об’єктами. Перша часткова ротація персоналу на ЧАЕС відбулася 20 березня, на 25 добу захоплення.

Окремо варто розуміти, що МАГАТЕ — найголовніша структура в світі, яка має слідкувати за мирним та безпечним використанням атому, від початку свого створення дуже залежна від росії, в першу чергу — фінансово. Також, посаду заступника генерального директора та керівника департаменту ядерної енергії обіймає громадянин Росії Михайло Чудаков. А офіційна комунікація МАГАТЕ підміняла поняття війни на “конфлікт НА Україні”.

Зараз на ЗАЕС відбувається вигрузка відпрацьованого ядерного палива в контейнери для подальшого зберігання і цей процес має відбуватися в присутності представників МАГАТЕ, однак вони не надсилають своїх фахівців задля відновлення безпеки на станціях, захоплених рф.

Світ має пам’ятати, що Українська енергосистема на 55 % складається саме з атомної електроенергії. І за всю історію людства ще не було війни на території країни з такою кількістю об’єктів мирного атому, які перетворюються російськими окупантами на об’єкти атомного тероризму.

Варто пам’ятати і те, що 15 діючих атомних енергетичних реакторів в Україні все ще працюють або були зупинені зовсім нещодавно. І українські станції битком набиті гарячим ядерним паливом, як всередині реакторів, так і в ставках-охолоджувачах. І ймовірне відключення електрики може призвести до розплавлення декількох реакторів, подібних катастрофі на Фукусімі.

Тож світ має згуртуватися ще більше заради тиску на росію — першу в світі країну ядерного терориста. Тиснути, аби не стати ядерним попелом.

Сьогодні Україна щодня тримає оборону світу! Невже тільки Україна має відвагу протистояти злу, що не має кордонів?

МАГАТЕ має негайно звільнити з посади заступника директора російського громадянина. Також на українські станції мають негайно прибути представники цієї організації задля забезпечення звільнення від військових та відсунення їх на 30-кілометрову відстань від атомних енергооб’єктів.

І головне над Україною має бути закрите небо, інакше увесь світ щосекунди залишається під загрозою атомної катастрофи! 

Ірина Черниш, голова SaveDnipro

Джерело: Цензор.НЕТ
Дата публікації: 24 березня 202

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.