Сюжет “11 каналу” – Дніпро потребує екологічного моніторингу

Як говориться в сюжеті “11 каналу”, у Дніпрі нещодавно з’явився центр, який вимірює забруднення повітря. Але до нього підключена одна-єдина станція. Між тим за європейськими стандартами на один мільйон жителів міста потрібно не менше двадцяти подібних об’єктів. Розвиток екологічного моніторингу обговорили представники громадських організацій, експерти та чиновники.

На круглий стіл з питань розвитку системи екологічного моніторінгу прийшли активісти групи Save Dnipro, в тому числі Ірина Черниш, яка мешкає поряд з Придніпровською ТЕС. 9 місяців тому група презентувала проект «Придніпровка – фільтруй!». Кажуть: примусити керівництво ТЕС звернути увагу на довкілля досить важко. Адже зібрати самотужки докази промислового забруднення повітря неможливо. Підтвердження тому – остання пожежа на станції.

Екологи наполягають: місту, де діє близько семи тисяч підприємств-забруднювачів, вкрай необхідно побудувати систему, що безперервно слідкує за чистотою повітря у різних районах. Але поки з міського бюджету вдалося профінансувати лише будівництво онлайн-центру та однієї станції, де вимірюються кілька шкідливих видів викидів.

За словами розробників центру онлайн-моніторингу, щоб отримувати дійсну картину екологічного стану міста, треба розширювати збір інформації. Чим більше станцій вимірювання, тим більше доказів проти порушників.

https://www.11tv.dp.ua/news/dp/2018/04/06/28893.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.