Шанс для Маріуполя!

Якби за звання міста з найзабрудненішим повітрям давали оскара, то Маріуполь залишив би “Титанік” далеко позаду. Так буває, коли підприємств у місті багато, а модернізованих серед них – нуль.

В дослідженні Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б.Срезневського за 2020 рік по Маріуполю наведені такі цифри:

  • формальдегід – перевищення у 6,7 разів за середньорічним вмістом та у 2,6 –  за максимально разовим;
  • завислі речовини – перевищення у 3 рази за максимально разовим вмістом;
  • найбільш забруднені промисловими токсикантами ґрунти, зокрема на території ПрАТ “ММК ім. Ілліча” було виявлено мангану – 2299 мг/кг та міді – 332 мг/кг.

То як би ви оцінили вплив на довкілля згаданого заводу “Ілліча”? 

А якщо ми скажемо, що на підприємстві планується нове будівництво комплексу з виробництва холоднокатаної продукції, і просто зараз його представники очікують – на ваші зауваження та пропозиції?!

Що робити?! 

До 12 липня 2021 потрібно завантажити шаблон, внести свої дані, зауваження та пропозиції, підписати і відправити на електронну адресу, вказану в шапці документа. Для цього відкрийте процедуру оцінки впливу на довкілля (ОВД) в чат-боті SaveEcoBot в улюбленому месенджері:

Натисніть кнопку “Подати зауваження та пропозиції”, а потім – “Завантажити шаблон”. Ви можете заповнювати документ “людською” мовою – закон це дозволяє. Але якщо зможете долучити експертів, це суттєво підсилить вашу позицію.

Що далі

ОВД передбачає 2 етапи участі громадськості: 

  1. Перший розпочався після оприлюднення оголошення про наміри і відбувається зараз. Впродовж 20 діб від початку подаються зауваження та пропозиції громадськості. Вони можуть стосуватися планованої підприємством діяльності, обсягу досліджень, які на вашу думку мають бути проведені, а також рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до Звіту з ОВД.
  2. Другий починається після оголошення про початок обговорення Звіту з ОВД. Це етап громадського обговорення, який включає громадські слухання та збір письмових та усних зауважень до Звіту під час них. 

Увага! Щоб не пропустити етап №2, у чат-боті SaveEcoBot підпишіться на підприємство!

Але чи варто витрачати стільки зусиль? – Ми ж трішки розуміємо, в яких реаліях живемо…

Варто! І ось чому:

  1. В кінці процедури формується Висновок з ОВД. Це головний документ процедури, який є обов’язковим для виконання. Порушення вимог Висновку передбачає навіть кримінальну відповідальність.
  2. ОВД з промисловим гігантом – це справді складно, але не безнадійно! Ми це знаємо напевно.

Отже, гуртуйтеся і захищайте своє право на чисте повітря!

Джерело фото Wikipedia

Цей матеріал виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього матеріалу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО “SaveDnipro”.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.