Шаблон заявки до Дніпровської міської ради на замір якості повітря

Конституція України, Оргуська Конвенція та низка законодавчих актів України дають право громадянам отримувати достовірну інформацію про якість довкілля, в тому числі, повітря. Але часто громадяни навіть не знають, що для цього необхідно кудись звертатися та щось писати. Бо на жаль, в більшості міст немає комунального моніторингу якості повітря.

В Дніпрі також. Пости є, а ось інформації немає. Тож Дніпровська міська рада вирішила витратити більше 2 мільйонів гривень на разові заміри, скоріш за все, якості повітря (але це не точно, бо немає жодної специфікації, де б це було вказано).

І для того, аби заміри не проводились “на власний розсуд” чиновників, ми зробили так, аби жителі Дніпра просто зараз могли за нашим шаблоном подати заявку до Дніпровської міської ради на вимірювання якості повітря біля своїх будинків або в інших проблемних зонах міста:

Кожне таке вимірювання коштує майже 50 тисяч гривень. І згідно з відповіддю, яку ми отримали на наш запит, вже було виконано 22 заявки на заміри. Але на жаль, ми та містяни не бачимо жодної інформації про результати.

Також відсутня інформація, де робитимуться наступні заміри.

Вчора ми говорили про це на 5-му прямому ефірі з SaveDnipro:

Тоді ж і пообіцяли підготувати шаблон звернення для містян. Сказано – зроблено! 

Ми вже відправили заявку від себе, аби перевірити, чи дійсно “у Дніпрі за зверненнями містян проводять моніторинг повітря з використанням найбільш сучасної лабораторії в Україні”, як нам всім пообіцяли.

Пробуйте і ви!

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.