SaveEcoBot відкрив двері у світ екологічних податків України!

SaveEcoBot ВІДКРИВ ДВЕРІ У СВІТ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ! А також аналітика на цю тему за 9 місяців 2019 року.

Сьогодні команда Save Dnipro презентувала новий функціонал чат-бота SaveEcoBot – моніторинг сплачених коштів екологічних податків природними монополіями та платниками рентної плати за користування надрами (далі – екоподатки).

В рамках презентації в Українському кризовому медіа-центрі разом із заступником голови екологічного комітету ВРУ Олександром Маріковським також обговорили необхідність реформування екологічних податків в Україні. Ось відео з презентації:

Відтепер кожен охочий може подивитися в чат-боті дані про сплачені підприємствами загальні суми екоподатків, окремо за типами забруднення, підписатися на оновлення даних та тримати руку на пульсі екоподатків в Україні.

Зробити це можна в такий спосіб:

  1. Знайти підприємство, яке тебе цікавить.
  2. Подивитись дані в розділі «Сплачено екоподатків».
  3. Натиснути «Детальніше про екоподатки».
  4. Для отримання автоматичних сповіщень про екоподатки – «Повідомити про зміни».

Ми точно знаємо, що ви бажаєте подивитися аналітику про сплати різних типів екоподатків підприємствами різних регіонів.

Саме для цього ми підготували аналітику за 9 місяців 2019 року. Ось розділ «Аналітика екоподатків» на нашому сайті та цілий масив аналітичних даних по екоподатках, які були сплачені суб’єктами природних монополій та платниками рентної плати за 3 квартали 2019 року:

Тут ви можете подивитися оплачені податки як за видами, так і по регіонах, та побачити Топ-10 підприємств-платників!

Трішки спойлерів:

  • Найбільшим платником екоподатків є ДП “НАЕК “ЕНЕРГОАТОМ”, який сплатив за 9 місяців – 846 588 347 грн.
  • Найбільше до зведеного бюджету України надходить коштів від екоподатків за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря – 1 881 302 103 грн.
  • А за місцем реєстрації платників, які сплачують найбільше екоподатків, лідирує місто Київ – 2 077 543 818 грн.

Будь ласка, користуйтеся, вивчайте, ставте питання і робіть висновки. Адже саме широкий доступ до суспільно значущої інформації породжує якісні зміни на краще!

Ми дуже вдячні всій екоспільноті, яка роками актуалізувала питання відкриття екологічних податків. І сподіваємося на якісне використання відкритих даних всіма бажаючими.

Це оновлення чат-боту створене за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Його зміст не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключно відповідальності авторів.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.