ОНОВЛЕННЯ щодо аномалій радіаційного забруднення у зоні відчуження

Вчора ми оприлюднили інформацію про аномальні показники радіаційного забруднення біля Чорнобилю. Публікація викликала неабиякий резонанс та багато різних інтерпретацій як з боку представників держави, так і з боку громадськості.

Тому нижче ми наводимо офіційну позицію, яка стала відомою на ранок, а також деякі свої зауваження.

В Агентстві кажуть, що ці аномалії пов’язані з повіркою датчиків, які в цей час спеціально піддавалися дії тестового опромінення.

Ми дуже раді, що пояснення знайшлося, і вдячні Агентству за оперативність. Але маємо кілька зауважень.

  • Проводити такі тести без попередження, та ще й під час таких історичних подій, як перевантаження відпрацьованого ядерного палива, є дуже безвідповідальним. Тому на сьогоднішньому брифінгу ми підняли це питання, і нас завірили, що відтепер інформування буде організовано. Ми зі свого боку запропонували Агентству маркувати на сайті датчики, які перебувають на повірці.
  • Кризова комунікація держави, а точніше, окремих її представників вчора ввечері та вночі була на досить низькому рівні. Замість хоч якогось пояснення ситуації деякі посадові особи або її заперечували, або займалися глузуванням. Зранку, на щастя, ситуація змінилася – нам подякували за уважність та завірили, що буде вжито заходів для уникнення подібних ситуацій у майбутньому.
  • З сьогоднішнього брифінгу стало зрозуміло, що на повірці одночасно знаходилося до 11 датчиків при загальній кількості у близько 50. При цьому датчики на час повірки вивозяться в інше місце, але продовжують передавати дані. На наш погляд, це створює небезпеку, адже на декілька днів великі площі зони відчуження залишаються без радіаційного нагляду. Можливо, є сенс змінити регламент повірок (якщо він є) та одночасно повіряти не більше 1-2 пристроїв.
  • Маємо офіційне підтвердження того, що дані SaveEcoBot були і є точними та повністю співпадають з данними державного моніторингу.

Пишаємося тим, що SaveDnipro вчергове підняли важливу для України проблему, яка тепер має всі шанси бути вирішеною у короткі строки.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.