Кам’янське, увага! Бачите чорний дим – пишіть скаргу

Нещодавно Кам’янська теплогенеруюча компанія проходила процедуру оцінки впливу на довкілля. ОВД стосувалося технічного переоснащення котельні лівобережної із новим будівництвом допоміжних будівель та споруд.

15 квітня з’явився Висновок з ОВД – документ, обов’язковий до виконання. За його порушення передбачена навіть кримінальна відповідальність.

Отже, тепер:

  1. Якщо ви бачите з труб лівобережної котельної чорний дим, пишіть скаргу до Державної екологічної інспекції України та Держпродспоживслужби. Тому що працювати котлами на вугіллі їй не дозволено, а значить, маємо екологічне порушення.

    Підготувати скаргу можна в чат-боті SaveEcoBot у Telegram та Viber – достатньо відповісти на кілька уточнюючих запитань. Не забудьте додати персональні дані та підпис, тому що анонімні скарги не розглядаються. Завантажте документ та відправте на електронну пошту, вказану в його шапці. Там же знайдете і телефон, за яким можна дізнатися, чи отримала відповідна установа вашого листа.

  2. Чекаємо на нове ОВД! Оскільки п.1 Висновку з ОВД “Екологічні умови провадження планованої діяльності” забороняє здійснювати плановану діяльність (тобто експлуатацію котлів на вугіллі) без визнання її допустимою за результатами додаткової процедури ОВД.

    Це значить, що вам потрібно ввести в SaveEcoBot назву підприємства: Кам’янська теплогенеруюча компанія, перейти за посиланням на знайдену компанію та натиснути кнопку “Підписатись”. Так ви не пропустите жодної нової екологічної інформації, яка стосуватиметься цього підприємства, зокрема й нового ОВД.

Поширте цю інформацію в групах Кам’янського, на власних сторінках, в історіях, в сусідських чатах.

Бережіть себе та захищайте власні права.

Цей матеріал виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього матеріалу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО “SaveDnipro”.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.