Інспекційні перевірки тепер у SaveEcoBot!

Підвезли вам круту новинку у сфері екоданих! – Дані про інспекційні перевірки тепер доступні у SaveEcoBot!

Це значить, що ви зможете без будь-яких складнощів отримати інформацію про заходи контролю підприємств в декілька кліків. Так-так, жодних запитів на інформацію чи позовів до суду, аби отримати інформацію про перевірку, тепер не потрібно.

Серед заходів, які здійснюють контролюючі органи в Україні, ми обрали перевірки у сферах, що мають суттєвий вплив на довкілля – екологічні, енергетичні та санітарні.

Як це працює?

Подивимось на прикладі АТ “ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО”, до якого входять ДТЕК Придніпровська, Запорізька та Криворізька ТЕС.

Відкриваємо SaveEcoBot у Telegram, Viber або Messenger, вводимо назву підприємства або використовуємо пошук. Можемо одразу оформити підписку на автоматичні сповіщення про зміни на обраному підприємстві.

Отже бачимо 17 перевірок (всього з 2018 року) АТ “ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО”:

  • 5 відбулися,
  • 1 не проведена,
  • 11 недопуск.

Подивимось ті, що відбулися, і серед них – екологічні. Всього три перевірки: дві – у 2018 році (у лютому виявлено 11 порушень, у липні – 19), та одна – у 2019 (виявлено 1 порушення).

Серед порушень у лютому 2018 є, наприклад, таке:

  • Підприємством з моменту здійснення інструментальних вимірювань забруднюючих речовин в атмосферне повітря до моменту отримання дозволів на викиди здійснювались понаднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу на викиди.

Штраф – 136 гривень.

Серед липневих:

  • Підприємством не забезпечено надання в повному обсязі інформації та копій документів, що розглядаються в ході інспекційної перевірки, не забезпечено в повному обсязі огляд території та всіх структурних підрозділів підприємства.

Інформація про штрафи відсутня взагалі.

А що за 11 недопусків?

Виявляється, впродовж трьох років ДТЕК 11 разів не допустили на підприємство інспекторів Держекоінспекцій у Дніпропетровській та Запорізькій областях та Держекоінспекції України.

І це лише екологічні перевірки.
А ще є:

  • енергетичні, які проводить Держенергонагляд,
  • та санітарні, за які відповідає Держпродспоживслужба.

Більше про перевірки читайте тут.

Цей функціонал створено за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Його вміст не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключно відповідальності авторів.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.