Екокомітет ОДНОСТАЙНО проти відтермінування строків Нацплану

Комітет з екологічної політики та природокористування ВРУ ОДНОСТАЙНО проти відтермінування строків екологізації теплової енергетики (ТЕС та ТЕЦ)!

Про це стало відомо на засіданнях Комітету під час розгляду питання за нашим зверненням.

У цій публікації ми надаємо повне відео з розгляду питання на двох засіданнях Комітету 16 та 23 вересня. Але хочемо для вас, а також для представників Міненерго та власників великих спалювальних установок (ТЕС та ТЕЦ) резюмувати прийняті рішення.

  • По-перше, Комітет усім своїм складом категорично НЕ підтримує ініціативу Міненерго щодо внесення запропонованих змін до Національного плану зменшення викидів від великих спалювальних установок. Про те, як нас збираються труїти на 10 років довше (аж до 2043 року) за рішення відповідної робочої групи з реалізації Нацплану, ми детально писали і розповідали в нашому ефірі.
  • По-друге, Комітет прийняв рішення про звернення до Прем’єр-Міністра України та Міністра енергетики щодо недопущення відтермінування екологізації найбільших промислових забруднювачів країни – теплової енергетики. Також рішення включає запит до Секретаріату енергетичного співтовариства про плани щодо даної пропозиції Міненерго.
  • По-третє, Комітет так само одностайно вважає, що необхідно провести окремі комітетські слухання з розгляду даного питання із залученням широкого кола зацікавлених осіб. Дата проведення ще погоджується, але рівень пріоритету питання – найвищий!

Ми дуже вдячні Голові та усім народним депутатам-членам Комітету з питань екологічної політики та природокористування, які дуже чітко зрозуміли рівень загрози, яку несе в собі дана ініціатива Міненерго. І висловлюємо особливу подяку Олександру Маріковському та Лесі Василенко за те, що миттєво відреагували на наше звернення і просувають питання екологічної безпеки, не дивлячись на жорстке лобі забруднювачів.

Про таку саму позицію Міністра захисту довкілля та природних ресурсів у відповідь на наше питання щодо цієї ініціативи ми писали ось тут.

А SaveDnipro продовжує бути на сторожі громадських екоінтересів, бо нам із вами тут жити!

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.