Ефективність Громради при Міндовкілля

Громрада при Міндовкілля

Ми знаємо, як підвищити ефективність Громадської Ради при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. І вчора запропонували Роману Абрамовському два кроки для осучаснення відбору її членів.

Зараз до Громради не потрапити, якщо організація юридично зареєстрована менше двох років. Це несправедливо, адже є чимало команд, які довели свою ефективність задовго до реєстрації юридичної особи. Ми також багато часу діяли як неформальна ініціативна група і при цьому успішно співпрацювали з державними інституціями.

Крім того, членів Громради обирають піднятими руками присутніх на зборах. Йой. Цей підхід небезпечний тим, що на результати відбору дуже легко вплинути.

Що ми пропонуємо:

  1. Переглянути вимогу про юридичну реєстрацію, видалити з Регламенту Громради та дозволити молодим командам висуватися.
  2. Запровадити обов’язкове проведення конкурсу шляхом відкритого інтернет голосування громадян, які проживають в Україні. Такий принцип формування складу ГР вже декілька каденцій успішно використовують антикорупційні органи НАБУ та НАЗК та деякі міністерства.

Ці пропозиції ми також передали колишній Громраді, до складу якої входила наша Ірина Черниш. Саме сьогодні вони мають розглянути питання щодо необхідності створення Громради при новому міністерстві та передати звернення міністру.

Завдяки Громадській Раді українські екокоманди можуть впливати на державну політику та контролювати діяльність виконавчих органів. Чи робитимуть це люди, обрані за принципом прозорості та рівності, або ж ні, наразі залежить від рішення Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.