Ахметов виштовхує нас із цивілізованого світу у кам’яний

Скорочення викидів
Скорочення викидів

Два тижні тому більш ніж 300 осіб завантажили наш шаблон, аби відправити зауваження до проєкту змін в НПСВ. Цим проєктом представники Міненерго пхають відстрочку скорочення викидів ще на 2-5 років. Найгірше, що РНБО їм підіграє, хоча голова РНБО, Президент України Володимир Зеленський взяв на прапор питання екологізації країни та невпинний рух до Зеленого курсу.

Більше того, перші зміни строків реалізації НПСВ (Національного плану скорочення викидів) вже відбулися у 2019 році. Вони стосувалися 21 з 90 установок. Тепер же йдеться про 41% всіх установок, які мали екологізуватися найпершими. 

Зараз Україна технічно знаходиться в рамках обсягів викидів, які затверджені НПСВ. Але щоразу переносячи строки для більшості установок, ми скорочуємо собі загальні терміни для модернізації та відмови від вугільної енергетики. 

Таким чином Ахметов і Ко. ведуть Україну в енергетичну пастку. Ми все ще формально будемо в межах Нацплану та зобов’язань перед ЄС, але реально часу на модернізацію не вистачить. І це неминуче призведе до енергетичної кризи та серйозного порушення зовнішніх зобов’язань України.

Крім того, вже декілька років громадськість принципово не допускають до складу робочої групи при Міненерго, яка розробляє подібні пропозиції. Були й публічні обіцянки, й офіційні листи про наміри. І ось вже новий міністр відмовився від участі незалежних представників громадськості у цій групі. А наші зауваження до проєкту змін до НПСВ відхилені повністю.

Ми добре розуміємо, що діалог з Міненерго вже не має сенсу. Адже це воно ініціювало рішення про нове відтермінування в угоду олігархату та зокрема Ахметову, який володіє 80% вугільної енергетики. Однак ми спробуємо попередити кризу, в яку вони тягнуть Україну. І вже завтра зустрінемось з цього приводу із комісаром Євросоюзу з питань довкілля.

Раз не розуміють українців, доведеться підключати європейців.

This publication has been made within the frameworks of the Accountability Fund (Embassy of the Kingdom of the Netherlands). The views and opinions expressed in this article may not reflect the official position of the Embassy of the Kingdom of the Netherlands.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.