Заводи закриє не екологічна модернізація – а її відсутність

“Ви задовбали, в Україні вже не лишилося заводів, дайте людям нормально працювати!” – це типовий наїзд того, хто топить за “міцних господарників”. Як ми вже знаємо, така позиція може бути не тільки щирою, але й за гроші дяді-олігарха.

“В Україні не лишилося заводів”

Ніхто вже не купуватиме телевізори з кінескопом, нікому не потрібні мотоцикли конструкції 60-х років. Такі виробництва давно позакривали в Україні, бо продукція не затребувана, а гроші в нову технологію не вклали.

Але є ті, хто, наприклад, робить метал, а авто з нього виготовляють вже в іншій країні. Це сировинне виробництво, воно працюватиме, поки не зітреться до дірок. Питання лише в тому – коли це станеться.

Вже зараз обачливі власники відмовляються від старого обладнання. Без цього їхні підприємства дійсно позакривалися би повністю. Вони модернізують потужності, і як результат – компанія працює далі, а робітники не втрачають роботу. Ще й отримують кращі робочі місця.

Що загрожує тим, хто не робить цього?

На жаль, українське законодавство досі переважно дозволяє працювати на старому обладнанні. Але Європа стає дедалі менш прихильною до продукції з високим вуглецевим слідом. Якщо простіше, то незабаром вони введуть для неї додаткове оподаткування, і вона стане взагалі нерентабельною. Ось тоді заводи, дійсно, почнуть закриватися.

А поки що в Україні працює кількасот найбільших забруднювачів повітря (це підприємства 1 групи) і на порядок більше забруднювачів трішки меншого розміру, але сукупно не меншого масштабу (2 і 3 групи).

“Дайте людям нормально працювати”

“Термін придатності” немодернізованих підприємств добігає кінця, і скоро від них почнуть позбавлятися, як від непотребу.

Наприклад, всі вугільні ТЕС вже вичерпали свій проєктний парковий ресурс. Зараз вони працюють на межі можливостей і все частіше виходять з ладу. Скільки пройде часу до того, як вщент зношене обладнання відмовить остаточно? І як тоді працюватиметься людям, якщо не займатися їхнім перепрофілюванням вже зараз?

Втрата ринку та відмова “простроченого” обладнання” – це ті речі, які здатні знищити завод, а заодно і робочі місця на ньому. Обидві загрози ліквідуються екологічною модернізацією. Як бачите, без неї кіна не буде.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.