У День Землі запрошуємо на цифрове прибирання

22 квітня увесь світ відзначає Міжнародний день Землі, який символізує єднання народів планети у справі захисту довкілля і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Історія цього дня сягає 22 квітня 1969 року, коли в США стався витік нафти в океан, внаслідок якого загинуло чимало морської фауни. Згодом цього дня у США почали відзначати День Землі, а з 2009 року ООН оголосила 22 квітня Міжнародним днем матері-Землі.

Сьогодні трагедія, яка сталася у США понад 50 років тому, як ніколи відгукується українцям. Нафтобази, нафтопереробні заводи, АЗС та інші об’єкти промисловості стали мішенями рашистських військ. Зараз нам відомо про кілька десятків влучань ворожих ракет лише в нафтобази! У результаті пожеж, які виникають, у повітря у великій кількості виділяються токсичні речовини, забруднюються ґрунти та водойми. Справжні наслідки таких катастроф ми зможемо оцінити тільки згодом.

Зазвичай у День Землі по всьому світу люди висаджують дерева, виходять на мирні акції, прибирають у парках і скверах, очищують річки і пляжі від сміття. І сьогодні десятки тисяч українців по всьому світу на знак вдячності роблять це в країнах, які надають нам допомогу.

І цього року ми пропонуємо розширити перелік корисних для довкілля заходів, підтримавши ініціативу Міндовкілляі Let’s do it, Ukraine, School Recycling World, і запрошуємо долучитися до всеукраїнського цифрового прибирання.

Чому це також важливо? Маловідомі програми, непотрібні електронні листи, дублікати фотографій, беззмістовні відео, спам-розсилки – усе це джерело СО2. Загалом за рік Інтернет та його допоміжні системи виробляють 900 мільйонів тонн вуглекислого газу. Для порівняння, у 2019 році викиди CO2 в Україні становили 332 млн тонн.

Таким чином, позбувшись цифрового сміття на ваших гаджетах, кожен з вас може зробити  посильний внесок у скорочення викидів СО2 в атмосферу. Тим паче зараз, коли повітря в Україні перенасичене наслідками бойових дій.

Деталі акції.  

Якщо ж ви стали свідком завдання шкоди природі внаслідок воєнних дій, будь ласка, повідомте нам.

Долучайтеся до захисту Землі!

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.