Супутники фіксують тисячі пожеж: в Україні почався сезон підпалів

У п’ятницю 26 березня наш Saveecobot показав страшні для України цифри: близько 5600 пожеж, а у неділю – аж 15000! Ці дані ми отримуємо з сервісу FIRMS (NASA) та відображаємо на мапі забруднення окремим шаром. Та іноді через велику хмарність супутники бачать не всі пожежі, що ми й спостерігаємо зараз на Західній Україні. Тож реальні цифри можуть бути ще більшими.

Але жахає інше: ці хворобливі червоні точки на мапі – не про “погану владу або олігархів”. Це наслідки того, що ваш сусід або сусідка спалюють очерет чи рослинні залишки. Або кидають сигарету в суху траву. Або після пікніка залишають тліти вуглі. І в результаті знищуються сотні гектарів родючої землі, гинуть тварини, а мешканці прилеглих територій, включаючи самих порушників, дихають небезпечним для здоров’я повітрям.

Всіх бажаючих перейти на сторону добра закликаємо:

Всім прибічникам здорового глузду нагадуємо:

Штрафи зараз відчутні – від кількасот гривень до десятків тисяч, і це добре. Але якщо в суспільстві не набереться критична маса розсудливих та небайдужих громадян, Україна вкриватиметься червоними точками щовесни, залишаючись хворою на людську дурість та безвідповідальність.

Розповсюджуйте здоровий глузд – поділіться цією інформацією з друзями.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.