Шкуродерні в Сінгурах вирощують норок для хутрових виробів. Не згодні з цим? – впливайте!

Є на Житомирщині така собі скандальна звіроферма “Профуна”, яка за даними ЗМІ тривалий час працювала попри заборону суду. Річ у тім, що у 2018 році у них з’явилися додаткові комплекси для вирощування норок, і “Профуна” мала б отримати для них окремий дозвіл та пройти процедуру оцінки впливу на довкілля (ОВД). Але вони цього не зробили, і у 2019-му суд заборонив їм користуватися цими комплексами.

Минув рік, підприємство все ще працювало без дозвільних документів. А у серпні 2020-го Житомирська прокуратура виявила понад 43 тисячі норок, які утримувалися без дотримання встановлених вимог.

Проте за 2 місяці до обшуку хтось дуже завбачливий зареєстрував іншу шкуродерню – ТОВ “ІНКОТРЕЙД ГРУП”. Теж – в селі Сінгури Житомирського району. Теж – задля провадження діяльності “01.49 Розведення інших тварин”.

І 26 березня Сінгурівська громада та всі небайдужі українці отримали ще один законний шанс вплинути на ситуацію – “Інкотрейд” розпочав процедуру ОВД.

Тож якщо ви маєте, що сказати цій компанії з огляду на її плани, встигніть:

  • ДО 23 КВІТНЯ 2021 РОКУ відправити зауваження та пропозиції на електронну адресу: [email protected]. Вони можуть стосуватися планованої підприємством діяльності, обсягу досліджень, які вважаєте за необхідне провести, а також рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до Звіту з ОВД. Ви не повинні обґрунтовувати зауваження та пропозиції – достатньо їх сформулювати та надіслати, це дозволяє Закон. 

А плани “Інкотрейда” такі:

“Загальнорічна планована потужність – 9500 умовних самок норки. Кількість цуценят помету досягає в середньому 7 голів, тобто кількість норок може бути 80000 голів, у тому числі 9500 самок, 66500 молодняка, 4000 самців”.

Аби спростити собі задачу, скористуйтеся шаблоном Saveecobot. В ньому всі формальності вже враховані – потрібно лише вписати зауваження, додати персональні дані та підпис й відправити до уповноваженого органу.

Переходьте до процедури ОВД в улюбленому месенджері, тисніть “Подати зауваження та пропозиції” та завантажуйте шаблон в Telegram, Viber чи Messenger.

Допоможіть розповсюдити цю інформацію, зокрема аби про неї дізналися жителі села Сінгури в Житомирській області.

Цей матеріал виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього матеріалу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО “SaveDnipro”.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.