Результати поїздки активістів групи Save Dnipro до Києва

Метою поїздки було привернення уваги до невиконання ДТЕКом екологічних зобов’язень, які були взяті під час приватизації Придніпровської ТЕС та не допуску перенесення строків виконання екологічної модернізації, зазначеній у діючому дозволі на викиди.

Найстаріша немодернізована теплова станція в Європі досі труїть дніпрян газопиловими викидами та золошлаками.

  1. Насамперед, пікет Save Dnipro під офісом ДТЕК привернув увагу декількох національних телеканалів. Проблему Придніпровської ТЕС виведено на національний рівень.
  2. Міністр екології Остап Семерак заявив, що документів для отримання нового дозволу на викиди в міністерство не надходило.
  3. Ініціативна група була присутня на засіданні Комітету ВРУ з питань екології аби висвітлити питання забруднення довкілля Дніпра від діяльності Придніпровської ТЕС. Деякі члени Комітету – Народні депутати Колєсніков та Сажко доклали зусиль, аби забовтати тему Придніпровської ТЕС. Мовляв, не лише на цій ТЕС такі проблеми, питання однієї станції схоже на політичне замовлення.
  4. Проведено брифінг у Верховній Раді за участю народних депутатів Сергія Лещенка та Вікторії Войцицької, в ході якого озвучені проблеми, вимоги та продемонстровано наочно золо шлакові відходи.
  5. Зранку під час пікету менеджмент ДТЕК висловив наміри провести перемови з групою Save Dnipro, але пізніше повідомлено про перенесення зустрічі на тиждень.
  6. 28 березня відбудуться громадські слухання щодо переводу котлів енергоблоків на спалення вугілля марки Г. Радше за все це буде ще одне показове шоу з повним залом робітників станції, але для нас це інструмент зобов’язати підприємство при модернізації провести і екологічні заходи зі встановлення очисного обладнання на всі блоки, що модернізуються вже в цьому році.

Нагадаємо зобов’язання Придніпровської ТЕС, що мають бути виконані:

  • фільтрація викидів у повітря від пилу та газів;
  • утилізація твердих відходів;
  • постійний моніторинг на джерела викидів та границю санітарної зони.

#придніпровка_фільтруй

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.