Підсумки проведеної роботи нашою групою та наші подальші плани

Ми відчуваємо необхідність підсумувати проведену нашою групою роботу та дещо окреслити подальші плани.

Отже.

  1. Що зроблено? Нагадаємо, що ДТЕК таки погодився на частину вимог нашої групи. Для цього знадобилося 2 роки роботи, а це чисельні зустрічі, обговорення, круглі столи на самому високому рівні, акції протесту (в тому числі в інших країнах), засідання комітету Верховної Ради і врешті-решт громадські слухання, на виході з яких в документ, який за новим екологічним законодавством зветься «Висновок з оцінки впливу на довкілля» (ОВД) буде внесено 2 електрофільтри на 3 енергоблоки, безперервний моніторинг на санзоні та на котлах, а також розроблення та впровадження програм озеленення (близько 1000 дерев протягом трьох років) та консервації шлаконакопичувача в руслі річки Шиянка.
  2. Що далі? Процес очищення викидів ДТЕК Придніпровської ТЕС ще навіть не почався. Наразі маємо лише зобов’язання, які вперше мають силу закону. Тому перше і найголовніше – це…
    1. …це контроль. Контроль за виконанням ДТЕКом своїх зобов’язань. Адже ми добре знаємо, як ДТЕК вміє їх порушувати.
    2. Поза увагою ОВД залишилася сірко- та азотоочистка. А це 80% шкідливих викидів. Тому ми маємо продовжувати актуалізовувати це питання аж до встановлення відповідного обладнання на станцію.
    3. Не зрозуміло наразі, що робитиме ДТЕК з більше ніж 20-ма мільйонами тон вже накопичених відходів виробництва. І це питання також має постійно залишатися на порядку денному.
    4. Ну і, врешті-решт, існують інші забрудники, і ми активно розмірковуємо над тим, чи можливо поширити нашу практику на них.

Отже з упевненістю можна сказати, що ми не плануємо зупинятися і продовжуватимемо громадський тиск на забрудників довкілля Дніпра та контроль виконання їх екологічних зобов’язань.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.