SaveDnipro: нова боротьба – новий символ!

Світ змінюється, змінюємось і ми.

А почалося все у 2017-му. Чорний дим у небі над Дніпром зібрав кількох друзів разом, аби вони зробили те, у що ніхто не вірив. Відтоді почалася боротьба за модернізацію найбільшого забруднювача м. Дніпра – ДТЕК Придніпровської ТЕС. Команда мала намір врятувати рідне місто. Так і назвалися – Save Dnipro. Символом тієї боротьби став наш перший логотип.

Впродовж трьох років ми стискали у руках зелений щит, захищаючи ним місто від впливу найстарішої немодернізованої ТЕС Європи: 

  • у 2018 завдяки процедурі ОВД ми змусили Придніпровку взяти на себе зобов’язання впродовж трьох років екологізувати виробництво; 
  • у 2019 вони встановили на енергоблоки сучасний електрофільтр. Вперше в історії України – за кошт забруднювача;
  • до кінця 2020 мають бути оснащені електрофільтром або зупинені назавжди найбрудніші енергоблоки – 7 і 8. Тож ми не опускаємо щита, тримаємо ситуацію на контролі. І рухаємось уперед.

Є ще одна причина, чому 2018-й став знаковим для Save Dnipro. Беручи участь в процедурі ОВД з Придніпровкою, нам довелося моніторити Реєстр ОВД вручну. Ну кому це сподобається? Саме тоді ми придумали чат-бот SaveEcoBot – спочатку для себе. 

А згодом він став найбільшим в Україні агрегатором даних про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля! Наразі в ньому є вся інформація про підприємства, яка зберігається та передається онлайн: ОВД, дозволи, екоподатки, перевірки та інше. Аналогів цій системі в Україні не існує! 

Але найулюбленіша кнопка більшості користувачів – “Забруднення повітря”. Люди привчаються перевіряти, чим дихають. Так само, як колись звикали дивитись на градусник перед виходом на вулицю.

Тож хто такі Save Dnipro зараз?

Це фахівці, які за 3 роки домоглися оприлюднення в Україні найбільшої кількості екоданих у машиночитабельному форматі. Зараз ними живиться наш SaveEcoBot, який ми продовжуємо вдосконалювати, та інші OpenData-сервіси.

Ми оцифровуємо екологічну інформацію самі та вимагаємо того ж від розпорядників даних. Розбудовуємо мережу громадського моніторингу якості повітря. Утворюємо дієві коаліції.

Разом із екологічною спільнотою ми створили і просували дві екоадженди до президентських та парламентських виборів. А зараз готуємо новий виклик для бажаючих представляти інтереси громад у місцевій владі.

За нашими плечима дві адвокаційні кампанії – #Придніпровка_фільтруй і #заважає_НЕ_ріж. А попереду – активна фаза кампанії #Петровка_фільтруй.

  • Ми діємо виключно в рамках Закону.
  • Посилюємось об’єднаннями.
  • Розширюємо географію – вже давно не тільки Дніпро. І навіть не тільки Україна!

Чому?

Бо хочемо жити в чистому та безпечному світі – і раді кожному, хто поділяє наші цінності.

Зараз ми боремось за екологічну безпеку України. І ця велика робота потребує нового символу, в якому є все про теперішніх нас.

Зміни нашої айдентики вже почались і триватимуть впродовж наступних декількох тижнів.

PS. Відтепер ми SaveDnipro – одним словом. Вже не тільки про рідне місто, але назавжди – із ним у серці.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.