Про діяльність SaveDnipro у червні 2025 року

У червні 2025 команда ГО SaveDnipro презентувала концепцію цифрової платформи зеленої трансформації та відновлення України, сприяла впровадженню ESG стандартів, адвокатувала відкриття екологічної інформації, щодня моніторила радіаційний фон та якість повітря в Україні.

Детальніше про досягнення і важливі справи SaveDnipro у червні 2025 далі у цьому дайджесті.

Презентуємо та адвокатуємо концепцію цифрової платформи зеленої трансформації та відновлення України. 

Спочатку під час круглого столу «Від Берліна до Рима: зелений дискурс і практичні дії», організованого Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля», розповіли про основні функції майбутньої платформи. 

А 30 червня Ірина Черниш офіційно представила концепцію платформи під час національної презентації проєкту Закону «Про засади зеленого відновлення України». В заході взяли участь Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, голова комітету з питань екологічної політики та природокористування у ВРУ Олег Бондаренко, Посол Швеції в Україні Мартін Оберг, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс, заступник Міністра Ольга Юхимчук, заступниця голови Комітету Олена Криворучкіна, Генеральний директор Директорату з питань соціально-економічної політики Офісу Президента України Микола Брусенко та керівник групи проєктів з енергетики та охорони довкілля ПРООН в Україні Роман Шахматенко.

Просуваємо впровадження стандартів ESG та цифрових інструментів оцінки екологічно-соціальних ризиків. 

Провели експертне обговорення «Актуальні питання впровадження ESG-оцінки підприємств в Україні: цифровізація, систематизація та аналіз даних» за участі Голови комітету з питань екологічної політики та природокористування у ВРУ Олега Бондаренка; заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергія Власенка; першого заступника Голови Державна екологічна інспекція України Дмитра Заруби; керівника «Офісу зеленого переходу» при Міністерстві економіки України Андрія Кітури, голови ESG Комітету Незалежної асоціації банків України Андрія Гриса; керівника напрямку сталого розвитку АТ «Кредобанк» Романа Макарова. Презентували новий цифровий продукт – ESG профіль підприємства у системі SaveEcoBot.

Завершили роботу над постановою КМУ «Про затвердження порядку передачі результатів моніторингу викидів у режимі реального часу». 4 червня 2025 року вона була оприлюднена на офіційному вебсайті Міндовкілля. Експертиза нашого Павла Ткаченка в питаннях цифровізації та передачі даних була ключовою при розробці цього документу.

Боремося за відкриття екологічної інформації. Ініціювали та направили колективне звернення, а також звернення від профільних обʼєднань та голови екокомітету ВРУ до Голови Державної податкової служби України Руслана Кравченка щодо відкриття даних про сплату екологічного податку та інформації про податковий борг.

Захищаємо океани від антропогенного впливу. Закликали Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерство закордонних справ України підписати Угоду про відкрите море. Заклик був почутий, адже 30 червня 2025 року Кабмін схвалив розпорядження про уповноваження очільниці Міндовкілля Світлани Гринчук на підписання Угоди. Після цього розпорядження має підписати Президент України.

Сприяємо формуванню екологічної відповідальності українського бізнесу. Пояснили, чому екологічна модернізація є невідворотною, і що має робити у зв’язку із цим бізнес.

Захищаємо громадське здоров’я мешканців Дніпра. Оперативно застерегли від перебування поблизу осередків займань після ракетного обстрілу 24 червня.

Продовжуємо нашу просвітницьку діяльність:

  • Оприлюднили дані про індекс забруднення атмосферного повітря, опубліковані у щорічному Огляді стану забруднення навколишнього природного середовища на території України (дані з постів спостереження Укргідрометцентру). Завдяки нашій публікації інформація також потрапила у регіональні ЗМІ.
  • Нагадали про важливість запуску «моніторингу на трубі» та необхідність узгодити Постанову КМУ №272 з Законом про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення.
  • Проаналізували розподіл повноважень заступників Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.
  • Ірина Черниш розповіла на Громадському радіо про те, як обстріли впливають на якість повітря у Києві.
  • На Українському радіо Ірина Черниш обговорила тему збитків, завданих довкіллю війною, та наслідків мілітарного забруднення повітря для населення.
  • Павло Ткаченко взяв участь у сюжеті Суспільне.Дніпро про закриття коксохімічного виробництва ПрАТ «ДМЗ».
  • Перед Днем Конституції України нагадали, що каже Основний Закон про захист довкілля, та закликали змінити прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля, щоб втілити положення Конституції у життя.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.