10 фактів про Національний план скорочення викидів

Нещодавно ми провели невеличке опитування про НПСВ і те, що йому передувало. А сьогодні ділимося з вами правильними відповідями. Полетіли!

  1. НПСВ розшифровується як “Національний план скорочення викидів”.
  2. 10 років тому Україна зобов’язалася зробити енергетику такою ж чистою та безпечною, як європейська. Саме тоді набув чинності Договір про енергетичне співтовариство.
  3. У 2012 році великий бізнес скуповував українські ТЕС за низькою вартістю за умови проведення екологічної модернізації.
  4. Найцікавіше) Впродовж 5 років Міненерго розробляло вимоги й строки реалізації НПСВ разом, увага, із власниками великих спалювальних установок! Не екологічні активісти і не обдаровані школярі допомагали Міненерго. Це робили представники забруднювачів – ті самі люди, що зараз саботують виконання Нацплану.
  5. Згідно з НПСВ, який діє з 2018 року, саме вугільні ТЕС і ТЕЦ повинні поступово скоротити викиди в повітря.
  6. Які викиди? Діоксиду сірки, оксидів азоту та дрібнодисперсного пилу.
  7. Для реалізації Нацплану, окрім створення робочої групи, Міненерго досі не зробило НІЧОГО. Щоправда, двоє опитуваних вирішили, що міністерство запросило до співпраці екоактивістів. Проте, це не так…
  8. НПСВ є першою відстрочкою виконання Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди. Друге перенесення строків відбулося у 2019. Але Україна все ще встигає виконати НПСВ, час ще є.
  9. Коли екологічна спільнота звернулася до української влади та європейських партнерів щодо неприпустимості відтермінування Нацплану, її підтримали всі, окрім Міненерго.
  10. І останній факт, який особливо дається в знаки взимку. Коли потужності ТЕС і ТЕЦ критично зношені, відбуваються не брифінги та пресконференції. Відбуваються АВАРІЇ. І це очікувано, адже парковий ресурс ВСІХ вугільних установок в Україні вже вичерпано. І тому зараз критично важливо все, що можна, модернізувати, а інше – вивести з експлуатації.

Більше подробиць про НПСВ читайте тут.

This publication has been made within the frameworks of the Accountability Fund (Embassy of the Kingdom of the Netherlands). The views and opinions expressed in this article may not reflect the official position of the Embassy of the Kingdom of the Netherlands.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.