Ми працюємо, аби вам було зручно впливати

На цьому тижні відбувся найбільший форум з цифровізації державних послуг – Всеукраїнський Форум Україна 30. Наш Павло Ткаченко виступив на ньому в рамках панельної дискусії “Цифрова трансформація природоохоронної сфери” та розповів про таке:

  • Три роки тому ми запустили SaveEcoBot. Тоді в нашій системі було лише декілька реєстрів та наборів даних. Не те, що зараз:)
  • А зараз ми збираємо майже всю доступну екологічну інформацію про забруднювачів: дозвільні документи, все з реєстру ОВД, екологічні податки та податкові борги, інспекційні перевірки та їхні результати та інші відкриті дані.
  • Ми інформуємо про якість повітря, пожежі та навіть радіаційний фон.
  • А нещодавно в SaveEcoBot з’явилася можливість поскаржитись на забруднення водойм, повітря, ґрунту, а також на відходи і шум. І всього за три місяці користувачі чат-боту створили більш ніж 1500 електронних скарг про забруднення.

Завдяки зростаючому попиту на інформацію про якість повітря за останні три роки кількість постів спостереження в Україні зросла з нуля до півтори тисячі.

SaveEcoBot є найбільшим постачальником даних про якість повітря в Україні з найбільшим обсягом джерел даних. Станом на зараз ми маємо в Україні більш ніж 720 постійно працюючих станцій.

За весь час спостереження наша система назбирала більш ніж 200 мільйонів замірів стану атмосферного повітря у понад 180 населених пунктах. І має майже 500 тисяч активних користувачів у чат-боті.

Над чим ми працюємо зараз

Пам’ятаєте історію з ПРаТ “ДМЗ” й тим, як вони намагалися тишком-нишком отримати новий дозвіл на викиди, не проводячи громадські слухання?

Громадськість добилася проведення слухань, але хіба боротьба за кожну краплю екологічної справедливості – це окей? Якщо оголошення про наміри отримати нові дозволи й далі публікуватимуть в будь-якій газеті області, то люди так і не дізнаватимуться про це й не братимуть участь.

Два роки тому ми створили концепцію системи електронного дозволу на викиди забруднюючих речовин. І нарешті зараз проєкт е-Повітря перейшов у стадію реалізації разом із Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів та Королівством Нідерланди.

Дякуємо Міндовкілля за запрошення!

Дякуємо всім, хто користується SaveEcoBot і надихає розширювати його можливості!

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.

Вам також може сподобатися
Детальніше

Вже 5000 процедур ОВД у SaveEcoBot!

П’ять тисяч можливостей для громадськості захистити довкілля та власне здоров’я! Завершених або актуальних, з хеппі-ендом або тільки-но розпочатих.…
Детальніше

Культура і Екологія

Вчора наша Ірина Черниш завітала на 5-й Національний круглий стіл на тему “Екологія”. Захід організувало Міністерство культури та інформаційної політики України. Але чи…
Екологічні перевірки
Детальніше

Що там в нас з екоперевірками в 1 півріччі 2020 року?

Сьогодні досліджуємо статистику результатів роботи Державної екологічної інспекції України за 1 півріччя 2020 року. Нагадаємо, що Держекоінспекція є контролюючим органом, який проводить екологічні (природоохоронні) перевірки.
Детальніше

Воркшоп у Маріуполі

? Друзі, ми починаємо новий цикл воркшопів, які будуть присвячені вивченню можливостей чат-бота Saveecobot і того, як особисто ви можете вплинути…
Детальніше

Перемога у відкритті даних!

Пам’ятаєте, як ми боролися за відкриття нових екологічних даних? Це про ті дані, відкриття яких ускладнить економічні маніпуляції…