Найкращі ЕКО матеріали за версією Інституту розвитку регіональної преси

Другий рік поспіль наша Ірина Черниш входить до складу журі конкурсу публікацій “Кращий матеріал з екологічної тематики”.

“Особливо важко усвідомлювати побачене та прочитане на тлі боротьби за кожну важливу правку до природоохоронних законопроєктів”, – поділилася Ірина.

Цього року учасників було 77, а переможцями стали автори наступних матеріалів:

  • “Поховані сміттям. Документальний фільм”

“Бути похованим живцем. Як це? А бути похованим сміттєвою лавиною? Таке буває? В Україні буває. Разом з трьома вдовами пожежних-рятувальників Мар’яна П’єцух шукала відповіді, чому 5 років тому загинули їхні чоловіки. Як це стало можливим, і чи через 5 років поніс хтось за це відповідальність? Як виглядає 60-ти метровий у висоту(!) сміттєвий полігон, і як працює бізнес на смітті?”

“Екологи кажуть, що діяльність ТЕС є шкідливою для людей, які проживають поряд, і сприяє розвитку у них онко-, пульмонологічних, серцево-судинних та алергічних захворювань. Натомість представники ТЕС заперечують цей факт, запевняючи, що вони витрачають десятки мільйонів гривень на зменшення шкідливих викидів в атмосферу, і причиною цих захворювань є загальний стан екології, а не тільки діяльність однієї ТЕС. Як є насправді, дізнавався Владислав Боднар”.

“Українець за рік використовує близько 500 поліетиленових пакетів, тоді як у ЄС цей показник близько 90 пакетів. Таку статистику озвучують автори законопроєкту №2051-1, яким планують заборонити безплатні поліетиленові пакети в магазинах. Його має розглянути парламент у другому читанні. Ініціатори впевнені, він не лише наближає нас до європейських практик, а і вигідний для споживача. Анастасія Дзюбак пояснює, що хочуть змінити”.

Тож, дивіться, читайте та знаходьте свою мотивацію бути еко!

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.

Вам також може сподобатися
Детальніше

Наша поїздка до Києва. Фотозвіт

17 лютого наша команда презентувала в Києві новий функціонал чат-боту SaveEcoBot – “Скарги на забруднення”. Що передувало пресконференції,…
Детальніше

День енергоефективності

Сьогодні нагадаємо, як можна заощадити власні кошти і в той самий час захистити довкілля, адже наш #ЗеленийКалендар відкрився…
Детальніше

SaveDnipro: нова боротьба – новий символ!

Ми хочемо жити в чистому та безпечному світі – і раді кожному, хто поділяє наші цінності. Зараз ми боремось за екологічну безпеку України. І ця велика робота потребує нового символу, в якому є все про теперішніх нас.
Детальніше

“Будинок у вогні”

‼️ Сьогодні з самого ранку в Брюсселі, в серці Європейського Союзу, міжнародна екологічна організація Greenpeace International провела масштабну акцію “Будинок у…
Детальніше

#НеСпалюйКомпостуй

“Та де то тепер здоровлє в тих дітей – їдять одну хімію!” – казала одна бабця, підпалюючи ворох…