Кам’янське, увага! Бачите чорний дим – пишіть скаргу

Нещодавно Кам’янська теплогенеруюча компанія проходила процедуру оцінки впливу на довкілля. ОВД стосувалося технічного переоснащення котельні лівобережної із новим будівництвом допоміжних будівель та споруд.

15 квітня з’явився Висновок з ОВД – документ, обов’язковий до виконання. За його порушення передбачена навіть кримінальна відповідальність.

Отже, тепер:

  1. Якщо ви бачите з труб лівобережної котельної чорний дим, пишіть скаргу до Державної екологічної інспекції України та Держпродспоживслужби. Тому що працювати котлами на вугіллі їй не дозволено, а значить, маємо екологічне порушення.

    Підготувати скаргу можна в чат-боті SaveEcoBot у Telegram та Viber – достатньо відповісти на кілька уточнюючих запитань. Не забудьте додати персональні дані та підпис, тому що анонімні скарги не розглядаються. Завантажте документ та відправте на електронну пошту, вказану в його шапці. Там же знайдете і телефон, за яким можна дізнатися, чи отримала відповідна установа вашого листа.

  2. Чекаємо на нове ОВД! Оскільки п.1 Висновку з ОВД “Екологічні умови провадження планованої діяльності” забороняє здійснювати плановану діяльність (тобто експлуатацію котлів на вугіллі) без визнання її допустимою за результатами додаткової процедури ОВД.

    Це значить, що вам потрібно ввести в SaveEcoBot назву підприємства: Кам’янська теплогенеруюча компанія, перейти за посиланням на знайдену компанію та натиснути кнопку “Підписатись”. Так ви не пропустите жодної нової екологічної інформації, яка стосуватиметься цього підприємства, зокрема й нового ОВД.

Поширте цю інформацію в групах Кам’янського, на власних сторінках, в історіях, в сусідських чатах.

Бережіть себе та захищайте власні права.

Цей матеріал виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього матеріалу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО “SaveDnipro”.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.

Вам також може сподобатися
Детальніше

Вже 5000 процедур ОВД у SaveEcoBot!

П’ять тисяч можливостей для громадськості захистити довкілля та власне здоров’я! Завершених або актуальних, з хеппі-ендом або тільки-но розпочатих.…
Детальніше

Про SaveEcoBot на “Сніданку з 1+1”

Ви тільки подивіться, з ким сьогодні снідала наша Ірина Черниш!Найцікавіше про екологічну ситуацію в Дніпрі та Києві дізнайтеся з…