“Невже є такі безсовісні дорослі, які змушують нас дихати пилом?” – журнал “Трамвай”, 1991 рік

Можливо, 30 років тому і ви гортали цей дитячий журнал. 1991 рік. П’ятий випуск “Трамваю” вийшов накладом у більш ніж 2 мільйони примірників. Більш ніж 2 мільйони дітей відкрили журнал на сторінці 13 і прочитали те, від чого сьогодні у нас щемить серце:

“Я живу в селищі Нові Кайдаки, – пише Наташа Кононенко з Дніпропетровська. – Навколо нас димлять заводи: завод Петровського, шлакоблочний завод. І ще завод Леніна. Коли ми вранці йдемо до школи, вся земля покрита блискітками, а якщо виливають плавку – запах від цього заводу нестерпний”.

Цей лист надійшов до редакції “Трамваю” в рамках розслідування під кодовою назвою “Не хочемо дихати пилом”) Так, ще коли ми були школярами, то намагалися зрозуміти, звідки береться пил і бруд, і думали, як захистити від них землю, небо та себе. 

І як же так сталося, що 30 років потому ми змушені знову доводити, що всі ці питання важливі та мали б бути вирішені ще вчора?!

Всі ті, кому “заводи ніколи не смерділи”, перейдіть за цим посиланням, відкрийте сторінку 13 та прочитайте те, про що думали ваші діти або однолітки, або навіть ви самі 30 років тому.

Подумайте й про те, наскільки за цей час зносилося заводське обладнання, і як вберегти майбутні покоління дітей від того, від чого не змогли вберегти нас.

В кінці 13 сторінки “Трамваю” намальоване відрізне “Посвідчення забруднювача повітря, води й землі” з припискою: “Видано за те, що він старанно губить всіх нас: дітей, дорослих і навколишнє середовище”.

30 років тому. Вдумайтесь. 

Сьогодні, в День Землі, ми присвячуємо цей допис всім тим, в чиїх силах вплинути на ситуацію та докорінно змінити хід подій. Заради тих, кого ми, дорослі, зобов’язані виховувати власним прикладом і, найголовніше, захищати.

PS. Ми шукали Наташу Кононенко, що у 1991 році жила в Нових Кайдаках в тоді ще Дніпропетровську. Але не знайшли. Наталю, якщо ви це читаєте, ми б радо поспілкувалися із вами. Напишіть нам: savednipro@gmail.com

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.

Вам також може сподобатися
Детальніше

Наша поїздка до Києва. Фотозвіт

17 лютого наша команда презентувала в Києві новий функціонал чат-боту SaveEcoBot – “Скарги на забруднення”. Що передувало пресконференції,…
Детальніше

День енергоефективності

Сьогодні нагадаємо, як можна заощадити власні кошти і в той самий час захистити довкілля, адже наш #ЗеленийКалендар відкрився…
Детальніше

“Будинок у вогні”

‼️ Сьогодні з самого ранку в Брюсселі, в серці Європейського Союзу, міжнародна екологічна організація Greenpeace International провела масштабну акцію “Будинок у…
Детальніше

#НеСпалюйКомпостуй

“Та де то тепер здоровлє в тих дітей – їдять одну хімію!” – казала одна бабця, підпалюючи ворох…
Детальніше

SaveDnipro: нова боротьба – новий символ!

Ми хочемо жити в чистому та безпечному світі – і раді кожному, хто поділяє наші цінності. Зараз ми боремось за екологічну безпеку України. І ця велика робота потребує нового символу, в якому є все про теперішніх нас.