Шкуродерні в Сінгурах вирощують норок для хутрових виробів. Не згодні з цим? – впливайте!

Є на Житомирщині така собі скандальна звіроферма “Профуна”, яка за даними ЗМІ тривалий час працювала попри заборону суду. Річ у тім, що у 2018 році у них з’явилися додаткові комплекси для вирощування норок, і “Профуна” мала б отримати для них окремий дозвіл та пройти процедуру оцінки впливу на довкілля (ОВД). Але вони цього не зробили, і у 2019-му суд заборонив їм користуватися цими комплексами.

Минув рік, підприємство все ще працювало без дозвільних документів. А у серпні 2020-го Житомирська прокуратура виявила понад 43 тисячі норок, які утримувалися без дотримання встановлених вимог.

Проте за 2 місяці до обшуку хтось дуже завбачливий зареєстрував іншу шкуродерню – ТОВ “ІНКОТРЕЙД ГРУП”. Теж – в селі Сінгури Житомирського району. Теж – задля провадження діяльності “01.49 Розведення інших тварин”.

І 26 березня Сінгурівська громада та всі небайдужі українці отримали ще один законний шанс вплинути на ситуацію – “Інкотрейд” розпочав процедуру ОВД.

Тож якщо ви маєте, що сказати цій компанії з огляду на її плани, встигніть:

  • ДО 23 КВІТНЯ 2021 РОКУ відправити зауваження та пропозиції на електронну адресу: ou_ohorony@ukr.net. Вони можуть стосуватися планованої підприємством діяльності, обсягу досліджень, які вважаєте за необхідне провести, а також рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до Звіту з ОВД. Ви не повинні обґрунтовувати зауваження та пропозиції – достатньо їх сформулювати та надіслати, це дозволяє Закон. 

А плани “Інкотрейда” такі:

“Загальнорічна планована потужність – 9500 умовних самок норки. Кількість цуценят помету досягає в середньому 7 голів, тобто кількість норок може бути 80000 голів, у тому числі 9500 самок, 66500 молодняка, 4000 самців”.

Аби спростити собі задачу, скористуйтеся шаблоном Saveecobot. В ньому всі формальності вже враховані – потрібно лише вписати зауваження, додати персональні дані та підпис й відправити до уповноваженого органу.

Переходьте до процедури ОВД в улюбленому месенджері, тисніть “Подати зауваження та пропозиції” та завантажуйте шаблон в Telegram, Viber чи Messenger.

Допоможіть розповсюдити цю інформацію, зокрема аби про неї дізналися жителі села Сінгури в Житомирській області.

Цей матеріал виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього матеріалу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО “SaveDnipro”.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.

Вам також може сподобатися