Як відкриті дані захищають українців

В нашому SaveEcoBot є багато корисних функцій. Але якщо якість повітря – для багатьох вже зрозуміла історія, то переваги, скажімо, моніторингу ОВД поки що оцінити може не кожен. Та на все свій час.

Річ у тім, що й про забруднення повітря ще кілька років тому мало хто замислювався. А зараз у нас із вами є і знання, й інструменти, аби захищати свої права та здоров’я. Тільки цього б не було, якби не відкриття екологічних даних, зокрема й державних.

Як SaveEcoBot разом з іншими опендата сервісами сприяють зменшенню шкідливих викидів, виявленню та протидії корупції, активному залученню громадськості до моніторингу якості повітря та іншим антикорупційним та соціальним зрушенням, читайте в  новому дослідженні від Міністерства цифрової трансформації України та проєкту USAID / UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS”.

Нагадаємо, що SaveEcoBot є найбільшим в Україні агрегатором екологічних даних про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля. І сьогодні ви можете робити в ньому наступне:

  • перевіряти якість повітря (доступна підписка на перевищення показників забруднення);
  • моніторити реєстр процедур ОВД щодо робіт, які плануються в вашій місцевості та можуть негативно вплинути на довкілля та ваше здоров’я (доступні підписки на всю область та окреме підприємство, а також шаблони зауважень та пропозицій);
  • формувати скарги на забруднення води, повітря, ґрунту, а також на відходи та шум;
  • відстежувати інформацію про сплачені суми екоподатків за завдану шкоду довкіллю;
  • дізнаватися про інспекційні перевірки на підприємствах та їхні результати;
  • перевіряти наявність дозволів та ліцензій забруднювачів, а також їхніх податкових боргів;
  • підписатися на окремий суб’єкт господарювання, аби не пропустити жодної нової екологічної інформації щодо нього.

А якими функціями SaveEcoBot користуєтесь ви?

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.

Вам також може сподобатися
Детальніше

Наш перший ЕкоМільйон!

Хо-хо-хо! А в нас Новина на МІЛЬЙООООООН! Неймовірний подарунок під ялинку від SaveEcoBot – cьогодні в своєму улюбленому…