Рівень забруднення повітря б’є нові рекорди, а влада розводить руками

Шановні можновладці, може, досить “розводити руками”?!
Поки Україна не задихнулася, почніть управляти якістю повітря, як це передбачає законодавство!

Через сильне похолодання централізовані котельні та теплоцентралі підвищили навантаження, а мешканці приватних будинків почали активно спалювати в своїх котлах паливо, інколи – й токсичні відходи. І зараз ми бачимо, як міста України на мапі нашого SaveEcoBot забарвлюються у червоний та навіть фіолетовий кольори. А що роблять можновладці?

Наприклад, Київська міська рада каже, що така проблема є, й радить не виходити на вулицю. І все. Більше органи місцевого самоврядування не вживають жодних заходів, хоча насправді мають робити суттєво більше. І не тільки вони.

Відповідальність місцевої влади

Згідно з Постановою КМУ “Про здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря” органи управління якістю атмосферного повітря* мають передусім затвердити плани поліпшення якості повітря та короткострокові плани дій для підконтрольної території. І в пікові періоди вони мають діяти згідно з цими документами, координуючи процес та вживаючи заходів для поліпшення стану повітря.

Ще раз. Органи місцевої влади мають управляти якістю повітря, а не тільки констатувати його високе забруднення.

Наприклад, якщо дуже високий рівень забруднення в центрі міста, то мають перекриватися деякі вулиці для руху транспорту, аби знизити викиди в цьому місці. Бо кумулятивний ефект ніхто не відміняв.

Або якщо несприятливі погодні умови, наприклад, високий тиск, то підприємства мають знижувати виробку й викиди забруднюючих речовин. У них це прописано в дозволах на викиди, отже питання лишень у контролі.

Відповідальність Міністерства захисту довкілля

Водночас на слуханнях щодо НПСВ Представниця Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко сказала, що вони провели дослідження і з’ясували наступне:

Наразі досі немає затвердженої Міндовкілля форми, за якою потрібно розробляти програми моніторингу!

Пряма мова Олени Степаненко

Отже, з одного боку рівень забруднення повітря б’є нові й нові рекорди, з іншого – Міністерство не організовує належним чином державний моніторинг його якості, а місцева влада замість реалізовувати владні повноваження та захищати інтереси громадян, просто констатує наявність проблеми. І весь цей час всі вони (!) й ми разом з ними продовжуємо дихати шкідливим й подекуди небезпечним для здоров’я повітрям!

Допоможіть поширити цю інформацію, аби нагадати можновладцям про їхні зобов’язання перед українським народом.


*Структурний підрозділ обласної держадміністрації, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, що здійснює виконавчу владу на території відповідної зони, а також структурний підрозділ Київської міської держадміністрації, виконавчий орган міської ради, що виконує функції й повноваження місцевого самоврядування на території відповідної агломерації.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашему ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.

Вам також може сподобатися
Детальніше

Вже 5000 процедур ОВД у SaveEcoBot!

П’ять тисяч можливостей для громадськості захистити довкілля та власне здоров’я! Завершених або актуальних, з хеппі-ендом або тільки-но розпочатих.…
Детальніше

Наш перший ЕкоМільйон!

Хо-хо-хо! А в нас Новина на МІЛЬЙООООООН! Неймовірний подарунок під ялинку від SaveEcoBot – cьогодні в своєму улюбленому…
Детальніше

Про SaveEcoBot на “Сніданку з 1+1”

Ви тільки подивіться, з ким сьогодні снідала наша Ірина Черниш!Найцікавіше про екологічну ситуацію в Дніпрі та Києві дізнайтеся з…