Новий технологічний партнер – нові можливості для громадського моніторингу

В Україні досі немає мережі станцій громадського моніторингу, які би використовували для передачі даних технологію LoRaWAN. І рано чи пізно це мало змінитися.

Кілька місяців тому фахівці з “Atiko” запропонували нам технологічну допомогу. Вони створюють пристрої Інтернету Речей (Internet of Things, IoT), тобто такі, що взаємодіють одне з одним без втручання людини. Ви ж чули про розумні будинки, смарт-годинники? А як щодо розумних станцій моніторингу?

“Atiko” розробляють для нас контролер, що передає дані через мережу LoRaWAN. Завдяки йому у всіх бажаючих долучитися до громадського моніторингу потенційно з’явиться опція – обрати станцію з Wi-Fi або LoRaWAN.

Контролер повністю сумісний з нашою станцією SaveEcoSensor, яку ми побудували на базі відкритої розробки компанії Nettigo задля міжнародного проєкту Sensor.Community.

  • Пристрої з новим контролером не потрібно буде налаштовувати самостійно, всі передналаштування в них вже будуть.
  • Також нова технологія передбачає дуже низьке енергоспоживання, адже новий контролер підключається до мережі тільки тоді, коли станція передає дані.

Майже в усіх містах України вже є LoRaWaN покриття. Проте міста покриті не повністю, і розширення мереж ще триває. Але в “Atiko” кажуть, що станції з новим контролером можна буде приєднати до будь-якої мережі LoRaWAN – їх по Україні багато.

Розробку LoRaWAN модуля “Atiko” роблять повністю за свій кошт. І обов’язковою вимогою взаємодії є відкриття програмного забезпечення для контролера і його апаратної реалізації, бо ми принципово працюємо тільки з відкритими продуктами. Тобто кожен бажаючий зможе собі виготовити такий саме контролер та замінити Wi-Fi модуль на LoRaWAN.

Довідково:

Компанія “Atiko” використовує мережу Інтернету Речей, побудовану інтегратором “IoT Solutions”. Він забезпечує підключення розроблених пристроїв до мережі LoRaWaN.

Первинна обробка отриманих даних від мережі LoRaWaN і подальша передача даних до системи SaveEcoBot робиться на програмному забезпеченні, яке безкоштовно надала компанія “ThingsBoard”.

Дякуємо нашим партнерам і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Підтримай внеском

Дякуємо, що вирішив допомогти нашему ГО стабільно розвиватися!

Ми надзвичайно цінуємо твій час та увагу.
Тому, аби стати благодійником, тобі потрібно лише натиснути кнопку "підтримати":

Підтримати