Круглий стіл на тему “Державний екологічний контроль”

Минулого тижня наша Ірина Черниш взяла участь в круглому столі, організованому Комітетом ВРУ з питань екологічної політики та природокористування. Мова йшла про наболіле – державний екологічний контроль та проєкти законів №3091, 3091-1 та 3417.

Багато чого зазна́є змін після впровадження нового закону про екологічний контроль: і причини, і строки, і умови перевірок. Але ми хотіли сфокусувати увагу на питанні доступу інформації про екологічні перевірки.

Основними тезами виступу були наступні питання:

  1. Державний контроль фактично відсутній. Ми бачимо недопуски на найбільші промислові підприємства-забруднювачі. А мільйони українців на власному здоров’ї відчувають наслідки відсутності контролю.
  2. На сьогодні єдиним джерелом доступу до інформації про перевірки є інспекційний портал. Але інформація про акти, штрафи та інше вноситься не якісно і не вчасно.
  3. Через те, що відповідальні контролюючі та дозвільні органи влади не обмінюються даними між собою, не працює норма Закону про захист атмосферного повітря. Згідно неї забруднювачі не можуть отримати новий дозвіл на викиди, якщо були порушення у попередній період. Але наразі дозвільні органи (Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та обласні адміністрації) не перевіряють або не беруть до уваги зафіксовані в актах порушення.

Ми наголошуємо на тому, що інформація про дозволи та перевірки має бути уніфікованою та доступною для всіх. А такі дозвільні органи як Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та обласні адміністрації повинні обов’язково користуватися нею, приймаючи рішення про видачу нових дозволів.

Присутній на заході заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Роман Шматенко погодився з озвученою Іриною позицією, повідомив, що в Міністерстві вже формують напрацювання зазначених питань і запросив Save Dnipro долучитися.

Дякуємо Олександру Маріковському та Екологічному комітету за проведення круглого столу та всім експертам, що долучилися.

Рухаємось далі до якісного екологічного контролю.

Підтримай внеском

Дякуємо, що вирішив допомогти нашему ГО стабільно розвиватися!

Ми надзвичайно цінуємо твій час та увагу.
Тому, аби стати благодійником, тобі потрібно лише натиснути кнопку "підтримати":

Підтримати

Вам також може сподобатися
Громрада при Міндовкілля
Детальніше

Ефективність Громради при Міндовкілля

Ми знаємо, як підвищити ефективність Громадської Ради при Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. І вчора запропонували Роману Абрамовському два кроки для осучаснення відбору її членів.
Детальніше

День нульової емісії

21 вересня світ відзначає День нульової емісії або нульових викидів. Аби дати планеті перепочити, рекомендується не спалювати нафту,…
Детальніше

ПЕРЕВІРКИ – ЗАКОННІ!

? Подарунком під ялинку – Наказом Міністерство енергетики та захисту довкілля України від 26.11.2019 № 450 “Про затвердження Уніфікованої форми акта,…